Co oglądać po "The Boys"? 10 seriali, które warto zobaczyć, czekając na kolejny sezon komiksowego hitu

"The Boys" (Fot. Amazon Prime Video)

1 2 3

Skończyliście 3. sezon "The Boys" i już nie możecie się doczekać kolejnego? Polecamy seriale, które umilą wam oczekiwanie – wśród nich inne pokręcone historie o superbohaterach, ale nie tylko!

"The Boys" zaczęło się jako serial, który stawiając na głowie gatunkowe schematy opowieści o superbohaterach, okazał się znakomitą odtrutką na powtarzalne produkcje Marvela czy DC. Przedstawiając doskonale znane motywy w krzywym zwierciadle, bawiąc się odniesieniami do prawdziwego świata i podlewając wszystko ogromną porcją groteskowej brutalności, szybko stał się jedną z najlepszych komiksowych historii w telewizji. Nie znaczy to jednak, że brakuje seriali, które mogą "The Boys" skutecznie zastąpić – oto dziesiątka, którą powinniście się zainteresować, jeśli czekanie na 4. sezon wyjątkowo wam się dłuży.

The Boys: Diabolical (dostępne na Prime Video)

seriale podobne do the boys co obejrzeć

"The Boys: Diabolical" (Fot. Amazon Prime Video)

Zaczynamy od produkcji najbliższej "The Boys", czyli jego animowanego spin-offu. "The Boys: Diabolical" to pierwszy z seriali osadzonych w supkowym uniwersum (następny w kolejce jest "Gen V" z akcją w college'u dla superbohaterów), który można potraktować jako swego rodzaju przystawkę. Całość to bowiem trwająca zaledwie dwie godziny antologia złożona z ośmiu króciutkich i niepowiązanych ze sobą historii, których motywem przewodnim jest przesuwanie granic szaleństwa jeszcze dalej, niż robi to serial-matka. Konsekwencji można się domyślać. Fabuła zwykle schodzi tu więc na drugi plan, ale pokręcone pomysły bawią na tyle skutecznie, że warto im chwilę poświęcić – zwłaszcza, że na koniec dostaniecie należący do kanonu odcinek o Homelanderze.

Watchmen (dostępne na HBO Max)

the boys najlepsze podobne seriale

"Watchmen" (Fot. HBO)

"Watchmen" ma więcej wspólnego z "The Boys", niż może się wydawać na pierwszy rzut oka i nie chodzi o komiksowe rodowody. Przede wszystkim w oczy rzuca się podobne, a więc bardzo odległe od konwencjonalnego podejście do superbohaterów. Serial autorstwa Damona Lindelofa ("Pozostawieni") stanowi kontynuację wydarzeń ze słynnego komiksu Alana Moore'a, będąc osadzonym w świecie, w którym działalność mścicieli jest nielegalna, a zakrywać twarze dla własnego bezpieczeństwa mogą tylko stróże prawa. W tych okolicznościach rozgrywa się historia czerpiąca równie mocno z pierwowzoru, co z rzeczywistości – oryginalna pod względem fabularnym i realizacyjnym, świetnie napisana i zagrana, a przy tym autorska i wymagająca. Nie dla każdego, ale warto się z nią zmierzyć.

The Umbrella Academy (dostępne na Netfliksie)

seriale podobne do the boys lista

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

Serial ostatnimi czasy bardzo często zestawiany z "The Boys", co wynika w dużej mierze z podobnej tematyki i niedawnej premiery 3. sezonu. Na nich jednak podobieństwa się nie kończą, bo "The Umbrella Academy" to historia pod wieloma względami równie, a nawet bardziej pokręcona, co opowieść o świecie pełnym zdemoralizowanych supków. Tutaj również mamy mieszankę obdarzonych supermocami postaci (wychowywane wspólnie adoptowane rodzeństwo) z dużą dawką wyrazistej przemocy, wszystkiemu towarzyszy jednak mniej cyniczna i bardziej przerysowana fabuła. Nietraktująca siebie zbyt poważne, a z pewnością mniej poważnie niż bohaterów i ich relacje, które stanowią tu zdecydowanie najważniejszy punkt programu – ważniejszy nawet od (niejednej) apokalipsy.

1 2 3
REKLAMA