Co oglądać po "The Boys"? 10 seriali, które warto zobaczyć, czekając na kolejny sezon komiksowego hitu

"The Boys" (Fot. Amazon Prime Video)

1 2 3

Niezwyciężony (dostępny na Prime Video)

seriale podobne do the boys lista

"Niezwyciężony" (Fot. Amazon Prime Video)

Tytuł, którego podobieństwa do "The Boys" wykraczają poza te widoczne gołym okiem, bo showrunnerem serialu jest Simon Racioppa, pełniący tę samą funkcję przy "The Boys: Diabolical". "Niezwyciężony", czyli animowana adaptacja komiksu Roberta Kirkmana, opowiada historię nastoletniego Marka Graysona. Chłopaka niezwykłego z powodu swoich mocy, ale co ważniejsze będącego synem największego herosa na świecie, co szybko okaże się większym problemem, niż można przypuszczać. Serial, oprócz niezwykle barwnego świata pełnego najróżniejszych herosów, oferuje piękną animację, fantastyczne sceny akcji i tonę przemocy – bardzo dosadnej, mimo że animowanej. A że ciekawa jest też sama historia Marka, który bardziej niż herosem chciałby być zwykłym nastolatkiem, to jest nie tylko na co popatrzeć.

Peacemaker (dostępny na HBO Max)

seriale podobne do the boys lista co oglądać

"Peacemaker" (Fot. HBO Max)

Największy bohater wśród idiotów albo największy idiota wśród superbohaterów. Jakkolwiek go opiszecie, każde określenie pasuje jak ulał, bo Christopher Smith aka "Peacemaker" to bez dwóch zdań stuprocentowy kretyn, a zarazem pełnoprawny heros, który dla pokoju zrobi wszystko, nieważne ile osób będzie musiał po drodze zabić. Znany z "Legionu samobójców" (reżyser filmu – James Gunn – jest także twórcą serialu) bohater jest pierwszą postacią z uniwersum DC, która otrzymała swój własny serial i choć nie był to wybór oczywisty, okazał się strzałem w dziesiątkę. "Peacemaker" to czysta groteska oferująca szereg szalonych pomysłów i przerysowaną przemoc, ale też zaskakująco emocjonalna historia, która dzięki świetnej roli Johna Ceny wyrasta ponad głupkowatą rozrywkę.

Preacher (dostępny na Prime Video)

the boys podobne seriale co oglądać

"Preacher" (Fot. AMC)

Podobnie jak "The Boys", także "Preacher" jest adaptacją komiksu autorstwa Gartha Ennisa, która nie boi się przełamywać absolutnie żadnego tabu. Bohaterem traktującego oryginał w dość luźny sposób serialu jest Jesse Custer (Dominic Cooper) – zmagający się z kryzysem wiary, nadużywający alkoholu i papierosów teksański kaznodzieja, który zyskuje nadprzyrodzone moce, żeby w towarzystwie byłej dziewczyny Tulip (Ruth Negga) oraz irlandzkiego wampira Cassidy'ego (Joseph Gilgun) wyruszyć w misję mającą na celu odnalezienie Boga. Brzmi dziwnie, ale to dopiero początek, bo w ciągu czterech sezonów "Preacher" odstawia mnóstwo pokręconych akcji, podlewając je obficie krwią oraz czarnym humorem. Dodajcie Setha Rogena i Evana Goldberga wśród twórców, a na pewno nie będziecie się nudzić.

Banshee (dostępne na HBO Max)

seriale podobne do the boys

Pozycja obowiązkowa dla fanów Antony'ego Starra, który zanim został Homelanderem, dał się poznać szerszej publiczności właśnie dzięki roli w "Banshee". Zagrał tam tajemniczego byłego skazańca, który świeżo po wyjściu na wolność przyjmuje tożsamość Lucasa Hooda, nowego szeryfa z miasteczka Banshee w Pensylwanii – dalej mamy natomiast cztery sezony pulpowej historii, w której pełno dynamicznej akcji, fantastycznie nakręconych bijatyk i przemocy, jakiej absolutnie nie powstydziłoby się "The Boys". Można więc powiedzieć, że Starr miał bardzo dobre przetarcie w serialu, który równie świetnie potrafił bawić się brutalnością, ale na niej "Banshee" się bynajmniej nie kończy, oferując wciągającą historię bohatera mierzącego się w równym stopniu ze swoją przeszłością, co z zaskakującą teraźniejszością.

1 2 3
REKLAMA