Czy w zwiastunie "Rodu smoka" zobaczyliśmy sztylet Aryi? Showrunner serialu komentuje fanowską teorię

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Czy w zwiastunie "Rodu smoka" Alicent Hightower trzyma w ręce sztylet catspaw? Fani zastanawiają się nad tym już od dłuższego czasu. Showrunner serialu w końcu odniósł się do tej teorii.

Odkąd pojawiły się pierwsze ujęcia Alicent Hightower (Olivia Cooke, "Kulawe konie"), trzymającej sztylet, fani zachodzili w głowę, czy to jest ten sam, doskonale znany z "Gry o tron". Mowa o catspaw, sztylecie z valyriańskiej stali, którym zabity miał być Bran Stark, a którego Arya użyła do pokonania Nocnego Króla. Współtwórca i showrunner serialu Ryan Condal odniósł się do tej teorii, rozwiewając wątpliwości.

Ród smoka – czy w serialu pojawia się catspaw?

Ryan Condal w rozmowie z Entertainment Weekly potwierdził, że w zwiastunie serialu "Ród smoka" Alicent trzyma w ręce właśnie ten sztylet. I nie będzie to jedyne nawiązanie do "Gry o tron".

– Jest pewna granica, jeśli chodzi o to, co przywrócić z oryginalnego serialu i podać w inny sposób. Myślę, że to istotne, żeby mieć tam tkankę łączącą, by pokazać ludziom, że to jest ten sam świat i historia odnosi się do rzeczy, grupy ludzi i znaków, które przenosimy w czasie, bez zbytniego powoływania się na siebie. Będzie bardzo dużo połączeń, w sensie miejsc, budynków, które zobaczymy. To dzieje się 200 lat wcześniej w stosunku do oryginalnego serialu. Więc będzie bardzo dużo wspólnej symboliki.

Ród smoka Alicent catspaw sztylet

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Jeśli chodzi o sztylet, ekipa sprowadziła z Irlandii prawdziwy rekwizyt z "Gry o tron", żeby go użyć w serialu. Ostatecznie jednak Ryan Condal i Miguel Sapochnik uznali, że był on trochę zbyt w stylu "fantasy". Wersja z "Rodu smoka" zakłada, że w ciągu 200 lat zmieniono jego okucia, a rękojeść sztyletu zwyczajnie się zużyła.

– To technologia, która już nie istnieje. Ich ostrza nie są już nowo wytwarzane. Więc cała valyriańska stal to stała liczba zasobów na świecie. Nawet w czasach gdy Targaryenowie byli u władzy, oni sami jako Targaryenowie nie byli w stanie wytwarzać valyriańskiej stali. Więc zamierzali się tym zająć. To jest coś, co istniało w oryginalnym serialu i istnieje tutaj, być może trochę w innym opakowaniu.

Ostatnio pojawiły się także nowe zdjęcia z serialu, które pozwalają zobaczyć ród Targaryenów w pełnej krasie – nie zabrakło imponujących zbroi i smoczego jaja. "Ród smoka" zobaczymy już 22 serpnia, a sam serial ma wyższy budżet, niż miał finałowy sezon "Gry o tron".

Ród smoka – premiera 22 sierpnia na HBO i HBO Max

REKLAMA