8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Pretty Little Liars" (Fot. ABC Family)

"Pretty Little Liars" (Fot. ABC Family)

"Pretty Little Liars" z 4. sezonem. Premiera 2. sezonu "Touch" przeniesiona na styczeń. Data premiery "House of Cards" Finchera. Nowe zdjęcie obsady "Arrested Development". A oprócz tego "True Blood", "Supernatural", "30 Rock", "Nashville"

1. "Pretty Little Liars" z 4. sezonem. Dobra wiadomość dla fanów "Pretty Little Liars": będzie 4. sezon! Stacja ABC Family właśnie zamówiła 24 odcinki. Premiera w 2013 roku. Tymczasem 23 października ABC Family pokaże tradycyjny odcinek halloweenowy, a prawdopodobnie w styczniu będziemy mogli oglądać dalsze odcinki 3. sezonu "PLL".

2. Rutger Hauer w "True Blood". Do stałej obsady na 6. sezon "True Blood" dołączył Rutger Hauer ("Blade Runner"). Zagra Macklyna, tajemniczą postać powiązaną z Sookie i Jasonem. "True Blood" wróci latem 2013 roku.

3. Drugi sezon "Touch" przeniesiony na midseason. Pod koniec października miał ruszyć 2. sezon "Touch", ale tak się nie stanie. FOX zdecydował się odłożyć jego premierę na styczeń 2013 roku. 26 października powróci za to "Kitchen Nightmares".

4. "Supernatural" kontra debata. Kto wygrał? "Supernatural" to jedyny serial, który był emitowany podczas debaty prezydenckiej. Jak sobie poradził? Nie najgorzej - 1,8 mln i współczynnik 0,8. W tym czasie (czyli o godz. 21:00) stacje CBS, NBC, ABC i FOX emitowały telewizyjną potyczkę Obamy z Romneyem; jej oglądalność wyniosła w tych stacjach 37 mln (a ogólnie debatę widziało 67 mln Amerykanów w 11 stacjach). A jak oglądalność sitcomów emitowanych po godz. 20:00? "The Neighbors" stacji ABC zaliczył 38-procentowy spadek (6,6 mln/2,0), z kolei "Guys with Kids" (5,5 mln/1,8) i "Animal Practice" (5,2 mln/1,5) stacji NBC urosło odpowiednio o 13 i 7%.

5. Nowe zdjęcie obsady "Arrrested Development". Na to zdjęcie fani "Arrrested Development" musieli trochę poczekać. EW prezentuje foto obsady serialu na 4. sezon. Serial wróci wiosną. Plakat z tej samej sesji zdjęciowej zobaczycie tutaj.


6. Jak Alec Baldwin chciał ratować "30 Rock". Wczoraj ruszył na antenie NBC ostatni sezon "30 Rock". Alec Baldwin zdradził przy tej okazji, że zgodził się na 20-procentową obniżkę pensji, jeśli serial dostanie cały 7. i 8. sezon. Jak widać nie wyszło. Przed nami jeszcze tylko 12 odcinków "30 Rock".

7. Kiedy rusza "House of Cards"? Netflix podał, że 1 lutego 2013 roku będzie miała miejsce premiera "House of Cards". Serial traktować ma o polityce najwyższego szczebla. Jego twórcą i reżyserem jest David Fincher ("The Social Network"), scenariusz tworzy Beau Willimon ("Idy marcowe"), a w obsadzie są Kevin Spacey, Robin Wright, Kristen Connolly, Kate Mara, Corey Stoll, Jayne Atkinson. Główną rolę, bezwzględnego senatora, który szykuje spisek, mający na celu obalenie prezydenta USA, gra Spacey. Serial "House of Cards" opierać się ma na książce Michaela Dobba i na brytyjskim miniserialu z 1990 roku. Oto plakat promocyjny.

8. Piloty "Nashville" i "Chicago Fire" w sieci. Chwalony przez krytyków pilot "Nashville" został przez ABC udostępniony w internecie. Podobnie jak "Chicago Fire" stacji NBC. Oba tylko dla mieszkańców USA.