Joseph Quinn czuł się jak socjopata, grając Eddiego. Gwiazda 4. serii "Stranger Things" wyjaśnia, o co chodzi

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Joseph Quinn od razu zaskarbił sobie serca widzów jako Eddie w 4. sezonie "Stranger Things". Uroczy metalowiec zrobił istną furorę, jednak aktor wyznał, że czuł się jak socjopata. Dlaczego?

Eddie wielokrotnie zachwycał w czasie 4. sezonu  "Stranger Things" – czy to podejściem do Dustina (Gaten Matarazzo), czy fenomenalnym wykonaniem "Master of Puppets". Tymczasem grający bohatera Joseph Quinn powiedział, dlaczego trudno było mu się wcielić w rolę.

Stranger Things sezon 4 – Joseph Quinn o Eddiem

Joseph Quinn był gościem w podkaście "Off Menu" (via Insider). W trakcie wywiadu przyznał, że najtrudniejszą częścią wcielenia się w Eddiego był amerykański akcent bohatera – a przypomnijmy, że sam aktor pochodzi z południowej części Londynu.

– Czujesz się jak socjopata. Po pewnym czasie zszedłem tak głęboko w dół króliczej nory, że ciągle myślałem – czy brzmię dobrze? Czy to ci się podoba? Czy podoba ci się to, co robię?".

Aktor podkreślił, że w chwilach zwątpienia mógł liczyć na pomoc kolegi z planu – Joe Keery (serialowy Steve) uspokajał Quinna, gdy ten zaczynał panikować.

– Rozmawiałam o tym z Joe Keerym i w pewnym momencie tak się wkręciłem, że on mi powiedział: stary, uspokój się, nie uratuję cię, ale wszystko będzie dobrze – wspomina Quinn.

stranger things sezon 4 eddie akcent

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

W jednym z wywiadów Quinn powiedział, że dużo zawdzięcza peruce, dzięki której mógł naprawdę wczuć się w postać. Jeśli chodzi zaś o kwestię akcentu, to aktor nie ukrywał wdzięczności wobec trenerki głosu.

– [Eddie] jest ode mnie znacznie młodszy i jak wyraźnie widać nie pochodzi z południowego Londynu. Moja trenerka głosu jest niesamowita i podczas całego procesu kręcenia produkcji przeprowadziła ze mną wiele sesji na Zoomie. Ilekroć spoczywałem na laurach lub nawet czułem, że mi się udało, wracałem do niej, żeby się z nią zobaczyć. Czasami zwątpienie w siebie może być przydatne – powiedział.

Czy Eddie ma szansę jeszcze pojawić się w "Stranger Things"? Aktor nie wie, jakie twórcy mają plany, ale liczy na to, że Eddie w jakiś sposób zostanie oczyszczony z zarzutów. Nie brakuje także fanowskich teorii – niektórzy uważają, że chłopak wróci jako wampir z Dungeons and Drugons i zabije Vecnę.

Stranger Things jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA