Ile sezonów "Rodu smoka" wstępnie zaplanowano? Czy tak jak w "Grze o tron" będzie dużo scen seksu?

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Ile sezonów "Rodu smoka" jest w planach? Co jest głównych tematem serialu? I jak nowy serial ze świata Westeros podejdzie do scen seksu? Showunner serialu zdradził kilka faktów.

"Ród smoka" ma przed sobą duże wyzwanie. Z jednej strony godnie zastąpić "Grę o tron" z jej najlepszych czasów, a z drugiej, wynieść lekcje z jej błędów i ich nie powtórzyć. Co nas czeka i na ile sezonów planowany jest "Ród smoka"?

Ród smoka – ile sezonów jest w planie?

Oczywiście, wszystko zależy od oglądalności serialu. Powołując się na swoich informatorów, The Hollywood Reporter donosi, że obecnie planowane są trzy, cztery sezony serialu. W tym samym artykule wypowiedział się showrunner serialu Miguel Sapochnik, podkreślając że historia Targaryenów daje wiele możliwości.

– Targaryenowie rozciągają się w obu kierunkach [do przodu i do tyłu na osi czasu]. Więc jako kręgosłup dla innych historii i spin-offów ["Ród smoka"] jest dobrym miejscem na start.

Ród smoka ile sezonów

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Scenarzysta i współshowrunner serialu Ryan Condal podkreślił w tym samym wywiadzie, czym różnić się będzie walka o Żelazny Tron w "Rodzie smoka". Jak pamiętamy, w "Grze o tron" był to spór pomiędzy rodami walczącymi o władzę. A jak będzie teraz?

– Opowiadamy historię wojny pokoleniowej. Tak ustawiliśmy wszystko, że w momencie pierwszego uderzenia miecza rozumiesz wszystkich graczy.

Ród smoka – będzie mniej scen seksu w serialu

"Gra o tron" mierzyła się z oskarżeniami o niepotrzebnie dużą ilość scen seksu i zbytnie epatowanie nagością. Nic dziwnego, że twórcy "Rodu smoka" musieli to wziąć pod uwagę. Miguel Sapochnik wyjaśnił, jakie podejście do tej części historii przyświecało im na planie.

– [Podeszliśmy do tego] ostrożnie, z rozmysłem i nie boimy się tego. Jeżeli już, to rzucamy na ten aspekt światło. Nie można zignorować przemocy, jaka była popełniana na kobietach przez mężczyzn w tamtym czasie. Ona nie powinna być bagatelizowana i nie powinna być gloryfikowana.

Ród smoka ile sezonów

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Równocześnie showrunner zaznaczył, że w serialu scen seksu będzie mniej, niż przyzwyczaiła nas do tego "Gra o tron". Serial zobaczymy już 22 sierpnia – w związku ze zbliżającą się premierą HBO udostępniło pełny zwiastun "Rodu smoka".

Ród smoka – premiera 22 sierpnia na HBO i HBO Max

REKLAMA