Kultowe wampiry znowu na naszych ekranach. "Wywiad z wampirem" ma datę premiery – zobaczcie zwiastun

"Wywiad z wampirem" (Fot. AMC)

Stacja AMC podała datę premiery serialowej ekranizacji "Wywiadu z wampirem". Pokazano także zwiastun, w którym bohaterowie zadają sobie pytanie, ile można poświęcić dla nieśmiertelności.

"Wywiad z wampirem" to serial AMC na podstawie bestselleru Anne Rice o tym samym tytule. Emisja w USA wystartuje 2 października tego roku – niedawno pokazano zdjęcia, a teraz stacja AMC podzieliła się także zwiastunem.

Wywiad z wampirem – zwiastun serialu AMC

"Mogę wymienić to życie pełne wstydu. Mogę wymienić je na mroczny dar" – proponuje wampir Lestat (Sam Reid, "The Newsreader") w zwiastunie serialu. Widzimy również jego pierwsze spotkanie z młodym Louisem (Jacob Anderson, "Gra o tron"), którego wizja nieśmiertelności zaczyna coraz bardziej kusić.

W nowej wersji "Wywiadu z wampirem" zobaczymy, jak Louis de Pointe du Lac, Lestat de Lioncourt i Claudia opowiadają dziennikarzowi Danielowi Molloyowi epicką historię o miłości, krwi i niebezpieczeństwach nieśmiertelności. Dręczący się ograniczeniami życia jako czarny mężczyzna w 1900 roku w Nowym Orleanie Louis uważa za niemożliwe oprzeć się propozycji Lestata, który proponuje mu ostateczną ucieczkę – dołączenie do niego jako jego wampiryczny towarzysz.

Jednak nowe, odurzające moce Louisa mają swoją brutalną cenę, a pojawienie się najnowszego potomka Lestata, dziecięcego wampira Claudii, wkrótce skieruje ich na trwającą dziesiątki lat drogę zemsty i pokuty – czytamy w oficjalnym opisie.

W roli Claudii wystąpi Bailey Bass ("Odrobina nieba"). Do obsady należą też m.in. Assad Zaman ("Hotel Portofino") jako Rashid i Eric Bogosian ("Sukcesja") jako Daniel Molloy. Twórcą i showrunnerem jest Rolin Jones ("Perry Mason", "Egzorcysta"). Na ten moment nie wiadomo, kiedy i gdzie zobaczymy serial w Polsce.

Wywiad z wampirem – premiera 2 października w USA

REKLAMA