"Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny" – twórca obiecuje nawiązania do oryginału. Kiedy je zobaczymy?

"Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny" (Fot. HBO Max)

Na HBO Max dostępne są pierwsze odcinki serialu "Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny". Tymczasem twórca produkcji obiecał, że nie zabraknie nawiązań do oryginału.

"Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny" przedstawia losy zupełnie nowego pokolenia kłamczuch, które także są prześladowane przez tajemniczego "A". Akcja rozgrywa się w świecie oryginalnego serialu, choć w zupełnie innym miasteczku, Millwood, którego powiązań z Rosewood na razie możemy się tylko domyślać. Jak mówi współtwórca serialu, Roberto Aguirre-Sacasa, pojawią się nawiązania.

Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny – będą nawiązania do oryginału

Roberto Aguirre-Sacasa rozmawiał na temat produkcji z serwisem TVLine – podkreślił, że zarówno on, jak i współtwórczyni produkcji Lindsay Calhoon Bring są ogromnymi fanami oryginalnych "Słodkich kłamstewek":

– Lindsay i ja, jako scenarzyści i twórcy, jesteśmy fanami [franczyzy]. Jesteśmy jak fanboy i fangirl. Uwielbiamy te rzeczy. Uwielbiamy, gdy postacie [z innych seriali] pojawiają się w serialu, uwielbiamy odcinki crossoverowe. [Ale na początku ekipa] naprawdę chciała ugruntować nasze miasteczko i nasze dziewczyny, nie pozostając w cieniu tej oryginalnej, ikonicznej franczyzy.

słodkie kłamstewka grzech pierworodny

"Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny" (Fot. HBO Max)

Możemy jednak spodziewać się nawiązań do oryginalnej serii – Aguirre-Sacasa zdradził, kiedy powinniśmy szczególnie uważać podczas oglądania.

– Kiedy dojdziecie do 6. odcinka, easter eggi – i coś więcej niż easter eggi – zaczynają pojawiać się szybko i wściekle, aż do dosłownie ostatniego momentu ostatniego odcinka.

Parę słów na ten temat powiedziała producentka wykonawcza Lindsey Bring, która zaznaczyła jak ważne jest, by zaserwować fanom oryginału małe co nieco.

– Wiedząc, że grono fanów oryginalnych "Słodkich kłamstewek" jest tak silne, chcieliśmy się upewnić, że daliśmy im trochę fan service'u. Ale to też nasza własna historia i nasza własna rzecz, więc mamy nadzieję, że będzie to dla nich ekscytujące.

W głównych rolach w serialu "Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny" występują Bailee Madison ("The Fosters", "Good Witch") jako Imogen, Malia Pyles, ("Baskets", "Sposób na morderstwo") jako Minnie, Maia Reficco (Zmiksowana Kally") jako Noa, Chandler Kinney ("Zombies: Addison's Monster Mystery") w roli Tabby oraz Zaria ("Tato, nie rób mi obciachu") jako Faran. 1. sezon ma liczyć 10 odcinków.

Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny – nowe odcinki co czwartek na HBO Max

REKLAMA