Jakie seriale w tym tygodniu? "Pod sztandarem nieba", "Sandman", "Upadek królestwa" i inne premiery

"Pod sztandarem nieba" (Fot. FX)

W tym tygodniu do Polski trafi serial "Pod sztandarem nieba" z Andrew Garfieldem. Inne premiery to m.in. netfliksowy "Sandman" i 5. sezon "Upadku królestwa". Co jeszcze obejrzymy?

Pod sztandarem nieba (serial FX) – 3 sierpnia na Disney+

"Pod sztandarem nieba" to nominowany do Emmy serial FX na podstawie książki Jona Krakauera, który wreszcie trafi do Polski. W serialu zobaczymy, jak wiara pobożnego detektywa (Andrew Garfield, "Niesamowity Spider-Man") jest poddawana próbie, gdy prowadzi on śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa, które wydaje się być powiązane z szanowaną rodziną w Utah. Serial tworzy laureat Oscara Dustin Lance Black ("Obywatel Milk"), a w obsadzie jest też m.in. Daisy Edgar-Jones ("Normalni ludzie") w roli ofiary morderstwa.

Upadek królestwa (sezon 5) – 3 sierpnia na CANAL+

Do Polski trafi też wreszcie finałowy sezon historycznego serialu "Upadek królestwa". Minęły lata od burzliwych wydarzeń z 4. sezonu. Król Edward wciąż stara się spełnić marzenie swego zmarłego ojca i zjednoczyć królestwa saskie. Uthred z Babbenbergu otrzymuje zadanie ochrony i wyszkolenia następcy tronu, Aethelstana, na wojownika. Przeciwko pierworodnemu króla knuje zdradziecki lord Aethelm, który pragnie, by władcą został jego wnuk, drugi syn Edwarda, Aelfweard. Ponadto Uthred stanie przed jeszcze trudniejszym wyzwaniem. Będzie musiał stawić czoła największym wrogom oraz ponieść ogromną stratę, by wypełnić swoje przeznaczenie, które może być związane z dążeniem do zjednoczenia Anglii.

Sandman (nowość) – 5 sierpnia na Netfliksie

Na Netfliksie tymczasem pojawi się wyczekiwana produkcja fantasy "Sandman" na podstawie twórczości Neila Gaimana. Serial opowie o ludziach i miejscach dotkniętych przez Morfeusza, władcę marzeń sennych. Według Netfliksa czeka nas "bogate połączenie współczesnego mitu i mrocznej fantazji, w którym płynnie przeplatają się współczesna fikcja, dramat historyczny i legenda". W głównej roli wystąpi Tom Sturridge ("Sweetbitter"), któremu towarzyszyć będzie m.in. Gwendoline Christie ("Gra o tron") jako Lucyfer.

Morderca z Pembroke (serial ITV) – 5 sierpnia na HBO Max

Na HBO Max z kolei wyląduje brytyjski kryminał "Morderca z Pembroke", którego fabuła opiera się na historii prawdziwego mordercy Johna Coopera. Akcja dzieje się w 2006 roku, kiedy to detektyw Steve Wilkins (Luke Evans, "Dziewięcioro nieznajomych") postanawia ponownie otworzyć dwie nierozwiązane sprawy morderstw z lat 80. XX wieku. Śledztwo łączy je z szeregiem włamań. Zespół śledczy musi znaleźć więcej dowodów, zanim sprawca zostanie warunkowo zwolniony.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

1 sierpnia

2 sierpnia

3 sierpnia

5 sierpnia

REKLAMA