Jakie seriale Amazon odrzucił, zanim wybrał "Pierścienie władzy"? I do czego udało mu się wykupić prawa?

"Władca Pierścieni" (Fot. Amazon)

Jakie pomysły na seriale ze świata "Władcy Pierścieni" otrzymywał Amazon? Okazuje się, że były mało zaskakujące. A showrunner J.D. Payne wyjawił, do jakich źródeł Amazon ma wykupione prawa.

Gdy Amazon ogłosił zakupienie praw do "Władcy Pierścieni", wielu scenarzystów zarzuciło platformę swoimi pomysłami. Współshowrunner serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy", J.D. Payne, podzielił się informacją, jakie propozycje Amazon dostawał i do czego dokładnie ma wykupione prawa do ekranizacji.

Władca Pierścieni – jakie seriale odrzucił Amazon?

J.D. Payne w rozmowie z Total Film powiedział, że Amazon odrzucił m.in. pomysł na serial o młodym Aragonie.

– Kiedy staraliśmy się o tę pracę, powiedziano nam, że dosłownie dziesiątki innych ludzi także zgłaszało swoją chęć uczestniczenia i każdy przychodził z różnymi pomysłami. Amazon kupił prawa do trylogii, dodatków i Hobbita. Powiedzieli, że możliwości było naprawdę wiele. Więc mieli ludzi, którzy przychodzi z prezentacjami serialu o młodym Aragornie, spin-offu o Gimlim czy innymi rzeczami.

Wypowiedź J.D. Payne'a jest o tyle interesująca, że dała pełną informację, do czego Amazon zakupił prawa i na czym mógł się wzorować podczas tworzenia serialu. Do tej pory wszystko opierało się w większości na domysłach, że posiadają prawa do dodatków Silmarilliona i być może do niewielkiego fragmentu samego Silmarilliona. Informacja o prawach do trylogii i Hobbita jest nowością. Warto tutaj zauważyć, że prawa do tych samych źródeł ma wykupione także Warner Bros.

Władca Pierścieni Pierścienie Władzy spin-off młody Aragorn

"Władca Pierścieni" (Fot. Amazon)

Dla Amazona tamte pomysły okazały się jednak zbyt nijakie, by zechcieć dać na nie pieniądze.

– Chcieli zrobić coś, co będzie godne Tolkiena. I naprawdę o tym myśleliśmy, przejrzeliśmy materiał, zobaczyliśmy różne rodzaje historii – historii z Drugiej Ery, mrocznego władcę Saurona, upadek Númenoru, walkę przeciwko Sauronowi pod Górą Przeznaczenia. Te historie z Drugiej Ery wydawały nam się niesamowitą, nieopowiedzianą historią.

Akcja "Władcy Pierścieni: Pierścieni władzy" rozgrywać się będzie w Drugiej Erze Śródziemia, tysiące lat przed wydarzeniami z "Hobbita" i "Władcy Pierścieni", zabierając widzów do czasów, kiedy tworzyły się potęgi, królestwa wzrastały w chwale i upadały, pojawiali się nietypowi bohaterowie, a największy złoczyńca, jakiego stworzył Tolkien, groził, że pogrąży cały świat w mroku. Tutaj możecie zobaczyć zwiastun serialu.

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy – premiera 2 września na Amazonie

REKLAMA