"Atlanta" – pokręcony zwiastun i data premiery 4. serii. Donald Glover mówi, czego spodziewać się po finale

"Atlanta" (Fot. FX)

Tej jesieni pożegnamy się z "Atlantą". Telewizja FX pokazała surrealistyczny zwiastun 4. sezonu, w którym ekipa Donalda Glovera wraca do swojego miasta. Kiedy premiera?

"Atlanta" zakończy się tej jesieni po czterech sezonach. Jak podała telewizja FX podczas panelu na TCA Press Tour, amerykańska premiera 10-odcinkowej finałowej serii, składająca się z dwóch pierwszych odcinków, będzie miała miejsce 15 września. Niestety, w tym momencie nie mamy potwierdzenia polskiej daty premiery na Disney+, ale prawdopodobnie będzie opóźnienie.

Atlanta sezon 4 – zwiastun i data premiery

W finałowej serii Earn (Donald Glover), Alfred 'Paper Boi' Miles (Brian Tyree Henry), Darius (LaKeith Stanfield) i Van (Zazie Beetz) powracają po europejskiej trasie do swojego rodzinnego miasta. Ale pytanie brzmi: czy Atlanta się zmieniła, czy oni? Zwiastun nie zdradza konkretów – to zbiór surrealistycznych scen z finałowej serii, w których widzimy naszych bohaterów w mniej i bardziej odrealnionych sytuacjach.

Co ciekawe, na panelu TCA Press Tour Donald Glover zaprzeczył, jakoby finałowy sezon "Atlanty" miał być jeszcze bardziej odjechany niż poprzednie. Wręcz przeciwnie – nazwał go "najbardziej trzymającym się ziemi sezonem". Jaka będzie jego tematyka, pomijając to, że wrócimy do Atlanty?

– Myślę, że on jest o ludziach – eksplorujemy ludzi bardziej niż do tej pory. Żyjemy teraz w czasach, kiedy nie dajemy ludziom kredytu zaufania i czułem, że to dobry moment, żeby się tym trochę zająć – powiedział Glover.

Ekipa "Atlanty" odniosła się do oderwanych od głównej fabuły odcinków, którymi był wypełniony 3. sezon. Producentka Stefani Robinson powiedziała, że nawet jeśli wydawało się to dość chaotyczne i przypadkowe, stała za tym pewna intencja. 4. sezon ma jednak bardziej skupić się na głównych bohaterach. Glover powiedział, że według niego każdy sezon "Atlanty" jak jak osobny album, a Robinson dodała:

– Myślę, że to świetny sposób na spojrzenie na sezony "Atlanty". Każdy odcinek ma coś wspólnego z innymi, ale też może sprawiać wrażenie osobnej rzeczy. (...) One współgrają ze sobą i informują się nawzajem.

Według producentki "Atlanty" ostatnia scena będzie jak zdjęcie w ramce z napisem "zamknięcie rozdziału" – dość odjechana i niesamowita, ale też dobrze ugruntowana. Z kolei Glover powiedział, że to on jest autorem scenariusza finału.

– Myślę, że mamy całkiem dobre zakończenie. (...) Ja napisałem finałowy odcinek. I zawsze miałem ten pomysł na finałową piosenkę, którą chciałem zakończyć [serial], bo wydawało się to być jak dusza "Atlanty" w pewien dziwny sposób.

W oczekiwaniu na wiadomości o polskiej dacie premiery 4. sezonu zapraszamy was do binge'owania poprzednich trzech sezonów na Disney+. Tutaj znajdziecie naszą recenzję 3. sezonu "Atlanty".

Atlanta sezon 4 – premiera 15 września w USA

REKLAMA