Zapowiedź przedostatniego odcinka "Better Call Saul" jest dość niepokojąca. Czy Gene'a czeka marny koniec?

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Zapowiedź 12. odcinka 6. sezonu "Better Call Saul" podpowiada, co stanie się z Gene'em. Krótki zwiastun nie nastraja optymistycznie co do losu bohatera. Uwaga na spoliery.

"Better Call Saul" dobiega już końca. Odcinek "Nippy" pokazał nam duży wycinek z życia Gene'a Takavica (Bob Odenkirk), a w tym tygodniu zobaczyliśmy kolejne krótkie sceny z jego życia zarówno w czasach "Breaking Bad", jak i później, w Omaha. Czy to się może dobrze skończyć? Zapowiedź przedostatniego odcinka serialu sugeruje, że los Gene'a Takavica będzie daleki od happy endu.

Better Call Saul – co stanie się z Gene'em w finale?

W krótkiej zapowiedzi, która została umieszczona na Twitterze, widzimy policyjny radiowóz. Wychodzi z niego policjant i powoli zbliża się do kamery, która znajduje się nisko, prawie leży na ziemi. W tle słychać policyjne radio, w którym ktoś potwierdza, że wsparcie jest już w drodze. Scena jest pozbawiona kontekstu – jak to zwykle była w zapowiedziach czarno-białych rozdziałów – ale równocześnie nie wydaje się sugerować niczego dobrego. "Zatrudnij prawnika" – brzmi treść tweeta.

Biorąc pod uwagę, że Gene Takavic jest ostatnią "grubą rybą", która wymknęła się wymiarowi sprawiedliwości po sprawie Heisenberga (Bryan Cranston), może to oznaczać wiele rzeczy. Od zupełnie przypadkowych – np. Gene'owi może się przydarzyć wypadek samochodowy – po policję po prostu odnajdującą jakiś trop w jego sprawie. Zakończenie odcinka zatytułowanego "Breaking Bad" sugeruje niestety dość wyraźnie, że czeka go marny koniec. Pytanie tylko, skąd przyjdzie.

Może go zwiastować wybór przez Gene'a kolejnej ofiary, o której wiemy, że ma raka, co może mieć bardzo różne konsekwencje, włącznie z jego śmiercią po tym, jak Gene wsypał mu prochy do drinka. Kiedy jego kompani dowiedzieli się o chorobie mężczyzny, odmówili dalszego udziału w przekręcie, więc nasz bohater postanowił kontynuować go sam, zapominając już o jakiejkolwiek ostrożności.

Ale możliwości jest więcej. Zapewne nie bez znaczenia jest to, że Marion (Carol Burnett) była świadkiem dziwnego zachowania ze strony Gene'a i swojego syna. A ponieważ dostała komputer z dostępem do internetu, może w jakiś sposób trafić na trop Saula Goodmana i go rozpoznać. A następnie zadzwonić na policję. Tak czy inaczej pętla wokół Gene'a zaczyna się zacieśniać, a osobą, która jest temu winna, jest on sam.

Better Call Saul sezon 6 – nowe odcinki we wtorki na Netfliksie

REKLAMA