Polowanie na kubki ze Starbucksa na planie "Rodu smoka". Ekipa bała się takiej wpadki w swoim serialu

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Pamiętacie kubek ze Starbucksa na uczcie w 8. sezonie "Gry o tron"? Podobno w "Rodzie smoka" takie wpadki nie będą miały miejsca – showrunner zapewnia, że naprawdę o to zadbano.

8. sezon "Gry o tron"  był na językach nie tylko ze względu na rozczarowującą fabułę, ale także dość niefortunną wpadkę z kubkiem ze Starbucksa. Showrunner "Rodu smoka" obiecuje, że to się nie powtórzy. W jaki sposób o to zadbano?

Ród smoka – ekipa bała się wpadki w stylu Gry o tron

Ryan J. Condal, jeden z duetu prowadzących produkcję prequela "Gry o tron", w rozmowie z serwisem The Hollywood Reporter podkreślił, że każdy szczegół na planie zdjęciowym był pod ścisłą kontrolą – wszystko po to, by uniknąć podobnej wpadki.

– [To był] bardzo mocno pilnowany plan zdjęciowy – odbywało się wiele polowań na [kubki ze] Starbucksa. Zawsze żartowaliśmy na ten temat, że zrobimy kielichy Starbucksa, żeby przynajmniej pasowały do sceny – zażartował.

Żartów nie szczędził także drugi showrunner Miguel Sapochnik, który powiedział, że widzowie powinni wypatrywać kubków i jeśli je znajdą, mogą otrzymać nagrodę. Jaką? Naturalnie, filiżankę kawy.

– Zostawialiśmy kubki wszędzie, gdzie się dało, by potem je komputerowo zamalować. Sprawdźcie [oglądając "Ród smoka"], czy możecie zobaczyć, gdzie były kubki Starbucks, które usunęliśmy cyfrowo po fakcie, a jeśli jakieś znajdziecie, to jest nagroda.

Po premierze odcinka "Gry o tron" z feralną wpadką sprawa szybko została obrócona w żart. HBO wydało urocze oświadczenie, w którym przyznano, że doszło do pomyłki, ponieważ Daenerys zamawiała ziołową herbatę, a nie kawę. Następnie członkowie obsady przerzucali się oskarżeniami, a producent serialu Bernie Caulfield stwierdził, że to właśnie w Westeros znana sieć pojawiła się po raz pierwszy.

Tymczasem "Ród smoka" zbliża się wielkimi krokami. Czego możemy oczekiwać? Ostatnio twórcy zapowiedzieli, że to będzie zupełnie inny serial niż "Gra o tron", jeśli chodzi o sposób traktowania kobiet i że wręcz pójdzie na wojnę z seksizmem.

Ród smoka – premiera 22 sierpnia na HBO i HBO Max

REKLAMA