HBO Max ma całkiem zrezygnować z własnych seriali. James Gunn komentuje, co z 2. sezonem "Peacemakera"

"Peacemaker" (Fot. HBO Max)

Pojawiły się plotki, że platforma HBO Max nie będzie już tworzyła własnych seriali. Co to oznacza dla jej produkcji? I co stanie się z w takim razie z 2. sezonem serialu "Peacemaker"?


Na początku lipca pojawiła się oficjalna informacja, że HBO Max rezygnuje z produkcji seriali europejskich, w tym polskich. Miesiąc później po sieci krążą pogłoski, że połączenie z Warner Bros. Discovery może całkowicie zakończyć powstawanie seriali HBO Max. Fani serialu "Peacemaker" natychmiast zaczęli się martwić o przyszłość swojego ulubionego tytułu, ale zagrożonych produkcji jest więcej, w tym obsypane nominacjami do Emmy "Hacks".

Czy HBO Max przestanie produkować seriale?

Na początek ważne jest rozróżnienie HBO od HBO Max. Seriale sygnowane Max Originals są produkcji platformy HBO Max, z kolei HBO – zarówno marka, jak i sam kanał – pozostają niezagrożone. HBO odpowiada za produkcję takich tytułów, jak "Ród smoka", "Euforia", "Sukcesja", "Barry". Z kolei do HBO Max należą takie tytuły, jak "Hacks", "Peacemaker", "Tokyo Vice", "Stewardesa", "Julia", "Minx", "I tak po prostu" czy "Nasza bandera znaczy śmierć". I to te drugie są – według plotek – zagrożone.

W ostatnich miesiącach zrezygnowano z kontynuacji "Wychowanych przez wilki", "Kronik Gordity" i produkcji animowanych. Najnowszą ofiarą fuzji jest filmowa "Batgirl", która po pierwszych pokazach została odłożona na półkę i tam zapewne pozostanie na zawsze. Z kolei Variety donosi, że sześć tytułów "Max Originals" zniknęło po ciuchu z platformy. Chodzi o "Wiedźmy", "Wyprawę na Marsa", "Superinteligencję", "Amerykanina w marynacie", "Charm City Kings", "Skazani na siebie" – przy czym warto tutaj podkreślić, że są to filmy, nie seriale.

HBO Max straci seriale Max Originals

"Nasza bandera znaczy śmierć" (Fot. HBO Max)

Serwis The Wrap, powołując się na swoje źródła, pisze, że zostanie zwolnione 70% ekipy HBO Max zajmującej się developmentem seriali. Spekuluje również, że dział seriali i filmów HBO Max prawdopodobnie zostanie wchłonięty przez HBO. Przy czym wszystko wskazuje na to, że po drodze będą jeszcze kolejne kasacje.

– Wiem tylko, że wchłaniają HBO Max w HBO. Brzmi to jakby nie robili więcej seriali fabularnych HBO Max, w momencie przejęcia przez HBO, więc będzie mniej seriali w ogóle – czytamy w serwisie.

Warto jednak podkreślić, że nie oznacza to, że HBO nie będzie kontynuowało seriali już powstałych w HBO Max. Prawdopodobnie nie wszystkie zostaną tak po prostu skasowane – ale część z nich pewnie czeka taki właśnie los.

Peacemaker – czy będzie 2. sezon serialu?

Jednak nic dziwnego, że fani mocno się zaniepokoili doniesieniami. Jeden z fanów "Peacemakera" zapytał na Twitterze, co stanie się z serialem. Reżyser James Gunn odpowiedział krótko na pytanie, czy 2. sezon jest bezpieczny.

– Tak, ludzie, uspokójcie się.

Można więc założyć, że reżyser z pewnością ma większy wgląd w sytuację swojego projektu. Jednak ciągle mówimy o 2. sezonie i trudno teraz zakładać, czy serial będzie miał szansę na więcej. Nie ma co się też dziwić, że fani spanikowali – obecnie nagłe anulowanie seriali jest niepokojąco powszechnym zjawiskiem.

Serial Peacemaker jest dostępny na HBO Max

REKLAMA