Dlaczego skasowano "Pierwsze zabójstwo"? Twórczyni uważa, że problemem był nie sam serial, tylko Netflix

"Pierwsze zabójstwo" (Fot. Netflix)

"Pierwsze zabójstwo" miało być hitem na miarę "Buffy: Postrachu wampirów". Serial przepadł na Netfliksie i nie otrzymał zamówienia na 2. sezon, a showrunnerka wini za to działania Netfliksa.

"Pierwsze zabójstwo" to ośmioodcinkowy serial młodzieżowy, który oparty jest na opowiadaniu Victorii "V.E." Schwab. Finał dawał do zrozumienia, że w zanadrzu jest więcej, ale nie zobaczymy dalszych losów wampirzycy i nastoletniej łowczyni. Showrunnerka serialu uważa, że rozczarowanie widzów to wina Netfliksa.

Pierwsze zabójstwo – czemu skasowano serial?

Showrunnerka serialu Felicia D. Henderson skomentowała kasację produkcji w rozmowie z Daily Beast i jak stwierdziła, Netflix w nieodpowiedni sposób reklamował "Pierwsze zabójstwo", kładąc nacisk na to, że jest to lesbijski serial młodzieżowy o wampirach.

– Początkowo materiały marketingowe były piękne. Myślę, że spodziewałem się, że to będzie początek i że inne równie wciągające i ważne elementy serialu – potwory vs. łowcy potworów, walka pomiędzy dwoma potężnymi matriarchiniami, itp. – zostaną w końcu wypromowane, a tak się nie stało.

Pierwsze zabójstwo dlaczego skasowano

"Pierwsze zabójstwo" (Fot. Netflix)

Henderson podkreśliła, że liczyła na pokazanie w zapowiedziach tego, jak ważnym elementem serialu będą silne kobiece osobowości i osoby czarnoskóre – ponieważ właśnie dlatego zaangażowała się w projekt.

– Innym powodem, dla którego tak entuzjastycznie pisałam się na ten serial jest to, że ma on coś dla każdego – silne kobiety w rolach głównych, nadprzyrodzoną intrygę, epicką, szekspirowską bitwę między zwaśnionymi rodzinami i wyraźnie obecną czarnoskórą rodzinę w przestrzeni gatunkowej, czyli coś, czego czarni widzowie pragną, a ogólna widownia potrzebuje.

Showrunnerka nie ukrywa rozczarowania kasacją serialu, tym bardziej że serial cieszył się popularnością. Netflix jednak jej powiedział, że niewystarczająca część publiki ukończyła oglądanie 1. sezonu, dlatego "Pierwsze zabójstwo" zostało skasowane.

– Kiedy dostałam telefon z informacją, że nie przedłużają serialu, ponieważ wskaźnik ukończenia nie był wystarczająco wysoki, oczywiście byłam bardzo rozczarowana. Jaki showrunner by nie był? Kilka tygodni wcześniej powiedziano mi, że mają nadzieję, że wskaźnik ukończenia wzrośnie. Chyba jednak tak się nie stało.

A jak my oceniliśmy wampirzy serial Netfliksa? Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją "Pierwszego zabójstwa".

Pierwsze zabójstwo – serial dostępny na Netfliksie

REKLAMA