Kulisy sceny z Walterem i Jessem w "Better Call Saul". Do akcji wrócił kultowy kamper – i to było wyzwanie

"Breaking Bad" (Fot. AMC)

Wprowadzenie wątku z Waltem i Jessem wymagała przywrócenia do życia kultowego kampera zwanego Crystal Ship. Co okazało się bardziej skomplikowane, niż można się było spodziewać.

"Better Call Saul" w 11. odcinku 6. sezonu, zatytułowanym po prostu "Breaking Bad", wprowadził długo wyczekiwany wątek Walta (Bryan Cranston) i Jessego (Aaron Paul). A wraz z nimi powrócił Crystal Ship, kamper, w którym wytwarzali swoją legendarną metę. Jednak przywrócenie samochodu do wyglądu z "Breaking Bad" okazało się bardziej skomplikowane, niż można by się było tego spodziewać.

Better Call Saul – twórcy musieli odnowić kamper

W rozmowie z Variety scenografka Ashley Marsh przybliżyła, jak wiele pracy i przywiązania do detali wymagało odtworzenie scenografii z "Breaking Bad". Problemem nie okazał się nie zewnętrzny stan samochodu, a jego środek. Jak powiedziała scenografka, wnętrze kampera było "całkowicie zniszczone". Powodem zniszczenia jest to, że kamper jest częścią turystycznej atrakcji i można go zobaczyć podczas zwiedzania Sony Pictures Studios w Los Angeles. Dlatego wszystko z dawnego wnętrza trzeba było odkupić na podstawie screenów z "Breaking Bad".

– Musieliśmy wrócić i wszystko odkupić. Dosłownie po prostu gapiliśmy się na zdjęcia, dopóki nie doszliśmy do tego, co to za przedmioty.

Better Call Saul kamper Krystal Ship

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Nowa zawartość kampera kupowana była na podstawie aż 8 tysięcy zrzutów z ekranu, jakie wykonała Ashley Marsh podczas ponownego, jak mówi, wręcz obsesyjnego oglądania "Breaking Bad". Wysiłek się jednak opłacił, bo ekipa zastąpiła każdą zlewkę, tubkę z metaamfetaminą, każdą kolbę okrągłodenną i inne przedmioty, z których bohaterowie korzystali, wyczarowując swój niebieski towar.

Aby na pewno wszystko się zgadzało, Ashley Marsh postanowiła odnaleźć także oryginalny model kampera Bounder z 1986 roku, dokładnie taki, jakiego użyto w serialu. Chodziło o to, by zastąpić w zużytym samochodzie siedzenia, światła, minilodówkę, drzwi, a nawet zasłony okienne. Samochód taki znalazła u Franka Sandovala, który prowadzi w Albuquerque firmę turystyczną, obwożącą ludzi po miejscach związanych z "Breaking Bad".

Co ciekawe, Frank Sandoval pojawił się jako jeden ze statystów w 5. sezonie "Breaking Bad". Jako fan serii, Sandoval z radością użyczył części swojego samochodu twórcom (po podpisaniu bardzo szczegółowej umowy o zachowaniu poufności). Wszystkie te starania umożliwiły pokazanie ujęcia w ruchu, w sposób, jakiego nie widzieliśmy wcześniej w "Breaking Bad".

Better Call Saul sezon 6 – nowe odcinki we wtorki na Netfliksie

REKLAMA