Bestseller Malcolma XD trafi na ekrany. CANAL+ rozpoczyna zdjęcia do ekranizacji głośnej "Emigracji"

Fot. CANAL+

Malcolm XD jest jednym z najbardziej enigmatycznych polskich autorów. CANAL+ ogłosił, że "Emigracja" zostanie przeniesiona na ekrany, a zdjęcia do nowego serialu już ruszyły.

CANAL+ zapowiedział nowy polski serial "Emigracja", który będzie oparty na powieści o tym samym tytule. Autorem książki jest Malcolm XD – pisarz, który nigdy nie ujawnił swojego prawdziwego nazwiska ani twarzy. Reżyserem 10-odcinkowego serialu jest Łukasz Kośmicki ("Klangor"), a premiera planowana jest wiosną 2023.

Emigracja – ruszyła produkcja serialu CANAL+

Serialowa "Emigracja" zapowiadana jest jako historia młodego, nieco szalonego chłopaka, który zaraz po skończeniu liceum decyduje się na wyjazd do Wielkiej Brytanii. Celem tej podróży nie jest tylko chęć "dorobienia się", ale przede wszystkim spotkanie z wielkim światem, który z małomiasteczkowej perspektywy wydaje się niezwykle fascynujący. Główny bohater jest bowiem, jak często podkreśla, mieszkańcem miasta o liczbie mieszkańców 10000-19999.

W głównych rolach wystąpią Tomasz Włosok ("Kruk", "Boże ciało") oraz Michał Balicki ("Planeta Singli. Osiem historii"). Malcolm XD będzie także jednym ze scenarzystów. Jak mówi, "Emigracja" jest dla niego szczególną historią:

– "Emigracja" to oparta na moich losach historia o tym, jak na rzeczonej emigracji nie tylko nie dać się zabić, ale i nauczyć się życia. Można by stwierdzić, że żyć każdy jakoś tam umie, ale gdy trafia się z "Dni Agrestu" w małym mieście w Polsce centralnej do Londynu, gdzie są inne zwyczaje, kultury, wyznania i idee, to swoje pomysły na życie trzeba przewartościować. Pomagają w tym poznani po drodze romscy handlarze kamperami, tirowcy, squattersi, rosyjscy oligarchowie, rodzina królewska i recydywiści ukrywający się na wyspach przed polskim wymiarem sprawiedliwości – przy których to akurat człowiek zamiast życia uczy się raczej jak nie zginąć.

emigracja polski serial canal+ kiedy premiera

"Emigracja" (Fot. CANAL+)

Ekscytacją projektem nie ukrywa reżyser i współtwórca scenariusza Łukasz Kośmicki, który także powiedział parę słów na temat serialu:

– W "Emigracji" urzekło mnie to, że to nie tylko przezabawna i trochę łotrzykowska historia o perypetiach głównego bohatera i jego przyjaciela. Pod fasadą historii śmiejącej się z naszych rodaków za granicą kryje się błyskotliwa analiza polskiej prowincji i społeczności emigrantów w Wielkiej Brytanii, pokazująca jak wygląda obecny tygiel narodów w Europie.

Zdjęcia do serialu ruszyły kilka dni temu i będą realizowane w Polsce i w Londynie. "Emigracja" ma być utrzymana w absurdalnym klimacie. Tak oto sam Malcolm XD opisał pierwszy dzień zdjęciowy:

– Zdjęcia do "Emigracji" rozpoczęliśmy od sceny z zatrzymaniem Malcolma, Szukiego i Wano przez policję na parkingu w Holandii. Aby uwiarygodnić naszą lokację, z pobliskiego gospodarstwa sprowadzono trzy krowy holenderskie, które miały paść się w tle. Okazało się, że krowy - jak to krowy - stawiły się na planie lekko ubłocone. Doprowadziło to do dyskusji w gronie ekipy, w ramach której uradzono, że nie jest to realistyczne w warunkach holenderskich - kraju zagranicznego, o protestanckiej etyce pracy i porządku. Skończyło się tak, że facet te krowy mył mopem. Nomen omen na MOP-ie, rozumianym jako Miejsce Obsługi Podróżnych.

Emigracja – premiera w 2023 roku na CANAL+

REKLAMA