"Sandman" – czy będzie 2. sezon? Ekipa pracuje nad scenariuszem, a Neil Gaiman mówi, co jest w planach

"Sandman" (Fot. Netflix)

"Sandman" dopiero co pojawił się na Netfliksie, ale w sieci już nie brakuje pytań dotyczących 2. sezonu. Neil Gaiman mówi, co jest w planach, a ekipa scenarzystów podobno już rozpoczęła prace.

Jeszcze przed premierą "Sandmana" producent David S. Goyer zdradził, że scenariusze do 2. sezonu już powstają. Netflix na razie nie potwierdził zamówienia kolejnej serii, ale prawdopodobnie to tylko formalność. Autor komiksowego pierwowzoru zasugerował, czego możemy się spodziewać.

Sandman sezon 2 – czy będzie kontynuacja?

Neil Gaiman, który bierze czynny udział w tworzeniu serialu, powiedział w rozmowie z Digital Spy, że w 2. sezonie poznamy resztę rodziny Morfeusza (Tom Sturridge) – a przynajmniej ma taką nadzieję.

– Jeśli zrobimy 2. sezon, zobaczycie więcej [rodziny Morfeusza]. Mam nadzieję, że przed końcem 2. sezon spotkacie już całą rodzinę.

"Sandman" powstaje w oparciu o serię bestsellerowych komiksów. 2. sezon w założeniu mógłby obejmować kolejne dwa duże tomy z serii – "Pora mgieł" oraz "Zabawa w ciebie" – do czego Gaiman nawiązał w wywiadzie dla ET.

– Oczywiście chcę, aby fani obejrzeli te pierwszych 10 odcinków i byli usatysfakcjonowani wszystkimi zwrotami akcji i aby rzeczywiście zrozumieli to, co widzieli w sposób, którego mogli nie widzieć do tego momentu. I chcę również przygotować scenę pod 2. sezon, ponieważ w 2. sezonie nastąpi rewanż Lucyfer – Morfeusz i będzie to dziwwniejszy, mroczniejszy i znacznie bardziej destrukcyjny Morfeusz, którego, ktoś kto nie przeczytał komiksowej "Pory mgieł", sobie nie wyobraża.

sandman sezon 2 czy będzie czoło

"Sandman" (Fot. Netflix)

Allan Heinberg, jeden z showrunnerów serialu, zdradził, że gdy tylko "Sandman" dostanie zielone światło na 2. sezon, produkcja może ruszać od razu.

– Cóż, spędziliśmy aż 20 tygodni w pokoju scenarzystów, rozmawiając o 2. sezonie, wszystkich historiach i tworząc zarysy i pierwsze szkice fabuły. A teraz prowadzę wczesne rozmowy na temat scenografii, efektów specjalnych i ustawiam wszystko na swoim miejscu, tak że jeśli uda się [otrzymać zamówienie] na 2. sezon, to jesteśmy gotowi do działania, najlepiej z tą samą ekipą, która stworzyła pierwszą serię – powiedział w rozmowie z Rolling Stone.

Niedawno Neil Gaiman wypowiedział się ponownie na temat postaci Lucyfera i wyjaśnił, dlaczego tego bohatera nie gra Tom Ellis. W oczekiwaniu na dalsze informacje o 2. sezonie serialu, zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją "Sandmana".

Sandman jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA