Czy "Sandman" dostanie spin-off? Neil Gaiman zdradza ulubione pomysły na kolejne seriale z tego uniwersum

"Sandman" (Fot. Netflix)

Historia "Sandmana" zawiera w sobie wiele postaci i miejsc, mających potencjał na swoje własne historie. Neil Gaiman powiedział, że ma marzenie, by stworzyć spin-off. O czym?

"Sandman" to serial fantasy na podstawie komiksu Neila Gaimana, który bierze czynny udział w pracy nad produkcją. Fabuła skupia się na Morfeuszu, ale w świecie przedstawionym nie brakuje innych interesujących postaci. O których z nich Gaiman chciałby zobaczyć osobny serial?

Sandman – Joanna Constantine dostanie spin-off?

Neil Gaiman powiedział w rozmowie z serwisem Collider, że marzy mu się m.in. serial o Joannie Constantine, w którą w "Sandmanie" wciela się Jenna Coleman.

– Nie chcę [tego] tworzyć, ale po prostu chcę oglądać serial z Jenną Coleman jako Joanną Constantine walczącą z demonami, uprawiającą seks i sprawiającą kłopoty w londyńskim podziemiu. Mógłbym to oglądać bez końca. Nie wyobrażam sobie, że to nie byłoby czystą radością.

sandman spin off

"Sandman" (Fot. Netflix)

To nie jedyny pomysł, jaki ma Gaiman. Autor chętnie także by zobaczył produkcję ze Śmiercią (Kirby Howell-Baptiste) w roli głównej, a także z Kainem i Ablem, kłócącymi się biblijnymi braćmi, którzy mieszkają we Śnie ze swoim gargulcowym pupilem.

– Chciałbym zobaczyć więcej Śmierci (Kirby Howell-Baptiste) i poznać pomysły na miniserial o niej. Ale także są postacie, w których po prostu się zakochałem, tak że jestem niemal smutny, że nie napisałem o nich więcej. Chciałbym zobaczyć więcej Kaina (Sanjeev Bhaskar) i Abla (Asim Chaudhry). Oni są cudowni. Abel [którego gra] Asim Chaudhry to jedna z wielkich, dziwnych komiksowych kreacji. Po prostu chce się go przytulić. Kocha się go. I on naprawdę zbudował tę postać. To, co do niej wniósł, czyni go czymś więcej niż tylko Ablem z komiksu.

Na Netfliksie dostępny jest 1. sezon "Sandmana". Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją serialu "Sandman".

Sandman jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA