"Minuta ciszy" – polski serial o branży pogrzebowej już wkrótce na CANAL+. Jest zwiastun, a kiedy premiera?

"Minuta ciszy" (Fot. CANAL+)

Jakie są plusy i minusy założenia własnego zakładu pogrzebowego? Przekona się o tym Mietek Zasada, główny bohater nowego serialu CANAL+. Zobaczcie zwiastun!

"Minuta ciszy" to nowy polski komediodramat CANAL+. Zdjęcia zakończyły się w kwietniu, a teraz ogłoszono na Facebooku, że serial zadebiutuje na CANAL+ 9 września. Jest również krótki zwiastun.

Minuta ciszy – zwiastun serialu CANAL+

Głównym bohaterem serialu jest świeżo upieczony emeryt Mietek Zasada (Robert Więckiewicz). Jego emerytura szybko się kończy, kiedy jego najlepszy przyjaciel popełnia samobójstwo, a jedyny w okolicy zakład pogrzebowy odmawia wykonania pochówku. Mietek postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zakłada własną firmę pogrzebową. Nieświadomy absurdów ponurego biznesu szybko wchodzi w konflikt z Jackiem Wiecznym, a na wsparcie może liczyć jedynie ze strony ekscentrycznej córki zmarłego przyjaciela oraz swojej niepełnosprawnej żony.

W głównych rolach występują także Piotr Rogucki, Karolina Bruchnicka i Aleksandra Konieczna. Na ekranie zobaczymy również m.in. Aleksandrę Popławską, Adama Bobika, Martę Ścisłowicz, Tomasza Drabka, Wojciecha Skibińskiego i Ireneusza Kozła.

"Minuta ciszy" ma liczyć sześć odcinków. Współtwórcą scenariusza oraz reżyserem produkcji jest Jacek Lusiński ("Śubuk", "Carte Blanche", "Piksele"). Drugim scenarzystą jest Szymon Augustyniak ("Śubuk"), a za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik ("Kruk. Czorny woron nie śpi").

Minuta ciszy – premiera 9 września na CANAL+

REKLAMA