Lauren Ambrose zagra w 2. sezonie "Yellowjackets". Jej postać to duża niespodzianka dla widzów

"Servant" (Fot. AppleTV+)

Trwają prace nad 2. sezonem "Yellowjackets" – serialu, który niespodziewanie i szturmem podbił serca widzów. Ogłoszono, że do obsady dołączyła Lauren Ambrose.

"Yellowjackets" powróci z 2. sezonem, w którym poznamy kolejne tajemnice bohaterek. Nie znamy planowanej daty premiery, ale właśnie ogłoszono, że do obsady serialu dołączyła Lauren Ambrose. Kogo zagra?

Yellowjackets sezon 2 – Lauren Ambrose w obsadzie serialu

Jak podaje Deadline Lauren Ambrose znana z takich produkcji jak "Sześć stóp pod ziemią" i "Servant" wcieli się w rolę dorosłej Vanessy "Van" Palmer. W 1. sezonie nastoletnia Van ledwo przeżyła atak wilka. Jej koleżanki z drużyny prawie podpaliły jej ciało na stosie pogrzebowym, ale młoda dziewczyna nagle się ocknęła.

Liv Hewnson, którą oglądaliśmy w serialu w roli młodej Van awansowała do głównej obsady. Może to oznaczać, że 2. sezon w pewnym stopniu skupi się właśnie na tej bohaterce i jej przeżyciach.

"Servant"/ "Yellowjackets" (Fot. AppleTV+ / Showtime)

Serial "Yellowjackets" otrzymał nominację Emmy w kategorii "Najlepszy serial dramatyczny" (tutaj lista nominowanych). Jakiś czas temu twórcy produkcji zdradzili, że ich serial został odrzucony przez HBO.

Serial przedstawia historię dziewczęcej drużyny piłki nożnej z New Jersey. W 1996 roku samolot z drużyną rozbija się w kanadyjskiej głuszy. Dziewczyny zostają uratowane dopiero po półtorej roku – tym czasie niektóre z nich mocno balansują na granicy człowieczeństwa, a może nawet ją przekraczają. Równocześnie serial pokazuje dorosłe już bohaterki, które 25 lat później nadal próbują poskładać swoje życie i odkrywają, że przeszłości nie da się tak po prostu zostawić za sobą, a dramatyczne wydarzenia jeszcze się nie skończyły.

Główne role grają Melanie Lynskey ("Dwóch i pół", "Mrs. America"), Christina Ricci ("Pan Am"), Juliette Lewis ("Camping") i Tawny Cypress ("Unforgettable"). Twórcami serialu są Ashley Lyle i Bart Nickerson ("Narcos").

Yellowjackets – serial jest dostępny na CANAL+ online

REKLAMA