Zobaczcie zwiastun "Cabinet of Curiosities", horroru od Guillermo del Toro. Nie będzie binge-watchingu!

"Cabinet of Curiosities" (Fot. Netflix)

Tej jesieni na Netfliksie pojawi się serialowy horror od Guillermo del Toro. "Cabinet of Curiosities" ma być antologią i co ciekawe, produkcja nie wyjdzie w całości od razu.

"Cabinet of Curiosities" to serialowy horror, którego twórcą jest Guillermo del Toro ("Labirynt Fauna"). Produkcja liczy osiem odcinków, jednak będą się one pojawiać tylko po dwa na raz – od 25 do 28 października. Co dla Netfliksa jest nietypowe.

Cabinet of Curiosities – zobaczcie zwiastun serialu 

Od makabry do magii, od gotyku do groteski po klasyczną grozę, te osiem równie wyrafinowanych i złowrogich opowieści (w tym dwa oryginalne opowiadania Guillermo del Toro) są powołane do życia przez zespół pisarzy i reżyserów osobiście wybranych przez Guillermo del Toro – czytamy w oficjalnym opisie. W nowym zwiastunie widzimy urywki odcinków i wszystko wskazuje na to, że grozy zdecydowanie nie zabraknie.

W wideo wypowiada się sam Guillermo del Toro i jak podkreśla, jest to produkcja, którą zawsze chciał stworzyć. Każdy odcinek został wyreżyserowany przez inną osobę, co jego zdaniem pozwoliło na stworzenie unikalnej antologii.

– W "Cabinet of Curiosities" postanowiliśmy pokazać rzeczywistości, anomalie i osobliwości istniejące poza naszym normalnym światem. Samodzielnie wybraliśmy i czuwaliśmy nad grupą historii i autorów, aby dostarczyć te opowieści, niezależnie od tego, czy pochodzą one z kosmosu, nadprzyrodzonych podań ludowych, czy po prostu z naszych umysłów. Każda z tych ośmiu opowieści jest fantastycznym spojrzeniem do zachwycającego wnętrza gabinetu istniejącego pod rzeczywistością, w której żyjemy.

W serialu wystąpią m.in. Andrew Lincoln ("The Walking Dead"), Essie Davis ("Babadook"), Hannah Galway ("Sex/Life"), F. Murray Abraham ("Mythic Quest"), Tim Blake Nelson ("Watchmen"), Sebastian Roché ("Supernatural"), Crispin Glover ("Amerykańscy bogowie") i Ben Barnes ("Cień i kość").

 Cabinet of Curiosities – premiera 25 października na Netfliksie

REKLAMA