"Morderczynie" – pierwszy polski serial Viaplay. Kogo zobaczymy w obsadzie i o czym opowie?

"Morderczynie" (Fot. Viaplay)

Viaplay jest na polskim rynku od jakiegoś czasu, oferując produkcje z całego świata. Do tego grona dołączy pierwszy polski serial o nazwie "Morderczynie". Czego możemy się spodziewać?

"Morderczynie" to serial inspirowany bestsellerem Katarzyny Bondy o tytule "Polskie Morderczynie". Premiera planowana jest na 2023 rok, a Viaplay udostępniło pierwsze zdjęcia i opis produkcji.

Morderczynie – opis polskiego serialu Viaplay

Karolina (Maja Pankiewicz, "Otwórz oczy") to młoda i ambitna policjantka, która prywatnie próbuje poradzić sobie z zaginięciem ojca. Jako "córeczka tatusia" mimo upływu czasu nie może pogodzić się z tym, że nie pozostawił on po sobie żadnego śladu.

Karolina jest zdeterminowana, by poznać prawdę. Gdy dowiaduje się, że jej ojciec nie żyje, a w sprawę zaangażowane są bliskie jej osoby – nic już nie jest takie samo. W jej głowie pojawia się coraz więcej pytań, które naruszają nieskazitelny wizerunek ojca i burzą dotychczasową wizję świata – a nawet samej siebie.

morderczynie polski serial viaplay kiedy premiera

"Morderczynie" (Fot. Viaplay)

Serial ma skłonić widza do refleksji nad tym, co sprawia, że kobiety popełniają zbrodnie i jak cienka jest granica między dobrem a złem. Za reżyserię i produkcję odpowiada Kristoffer Russ ("Street Feeling"), który wypowiedział się na temat projektu.

– Już po raz drugi przekładam książkę Katarzyny Bondy na język filmowy. Tym razem inspirujemy się prawdziwymi wydarzeniami. To ma ogromną siłę i wywołuje skrajne opinie na temat dobra i zła. Wierzę, że razem z naszą fantastyczną obsadą, zabierzemy widzów w poruszającą podróż w głąb psychiki kobiet w skrajnych sytuacjach, gdzie widz będzie zmuszonym zadać sobie pytanie: jak ja bym postąpił(a) w takiej sytuacji?

W obsadzie serialu są także Eliza Rycembel ("Belfer") oraz Izabela Kuna ("Planeta singli: Osiem historii").

Morderczynie – premiera w 2023 roku na Viaplay

REKLAMA