Zobaczcie zdjęcia z "The Midnight Club". Młodzieżowy horror Mike'a Flanagana będzie jesienią na Netfliksie

"The Midnight Club" (Fot. Netflix)

Tej jesieni na Netfliksie zrobi się upiornie za sprawą serialu "The Midnight Club". To młodzieżowy horror od twórcy "Nawiedzonego domu na wzgórzu". Zobaczcie zdjęcia.

"The Midnight Club" zawita na Netfliksa 7 października. Za sterami serialu stoi Mike Flanagan, twórca takich serialowych horrorów jak "Nawiedzony dom na wzgórzu" i "Nocna msza". Niedawno pokazano pierwszy teaser, a teraz możecie zobaczyć zdjęcia.

The Midnight Club – zdjęcia z serialu Netfliksa

"The Midnight Club" jest oparty na książkach Christophera Pike'a. Akcja dzieje się w hospicjum dla śmiertelnie chorych dzieciaków, gdzie nastoletni pacjenci zbierają się o północy, żeby opowiadać sobie przerażające historie. Pewnego dnia zawiązują pakt – ten, kto pierwszy umrze, ma skontaktować się z pozostałymi zza grobu.

the midnight club serial zdjęcia

"The Midnight Club" (Fot. Netflix)

W rozmowie z Vanity Fair Flanagan przyznał, że jest bardzo podekscytowany projektem, ponieważ jako nastolatek był ogromnym fanem serii książek Pike'a.

– "Midnight Club" był dla mnie jako nastolatka szczególnym szokiem, ponieważ myślałem, że dostanę papkę noweli YA, która będzie o upiornym Żniwiarzu czy coś w tym stylu. Ale nie, to było o nastolatkach, którzy musieli pogodzić się z nieuleczalną chorobą i śmiercią. I nie było tu owijania w bawełnę. To była prawdziwa lekcja tego, jak można wykorzystać [ten] gatunek do mówienia o bardzo poważnych sprawach.

the midnight club serial zdjęcia

"The Midnight Club" (Fot. Netflix)

Czego możemy oczekiwać po historii? Przede wszystkim poza dreszczykiem, widz stanie przed pytaniami – czy w hospicjum naprawdę dzieje się coś podejrzanego, czy to wyobraźnia chorych pacjentów?

– Nie jesteśmy do końca pewni, w co możemy wierzyć, zwłaszcza biorąc pod uwagę niektóre leki, które przyjmują dzieci, a które mogą powodować różnego rodzaju halucynacje, koszmary i tym podobne rzeczy. W końcu hospicjum ma jeszcze jedną tajemnicę, która dotyczy pacjentki sprzed wielu lat, która twierdzi, że odkryła w budynku coś, co ją wyleczyło i odeszła zdrowa. To też jest tajemnica, która pobudza dzieci przez długi czas.

the midnight club serial zdjęcia

"The Midnight Club" (Fot. Netflix)

Główne role zagrają Igby Rigney ("Nocna msza"), Aya Furukawa ("Klub opiekunek), Annarah Shephard ("Nocna msza"), Adia, Ruth Codd, William Chris Sumpter i Sauriyan Sapkota. W rolach drugoplanowych wystąpią m.in. Zach Gilford ("Nocna msza"), Samantha Sloyan ("Chirurdzy"), Matt Biedel ("Narcos: Meksyk"), a także Heather Langenkamp ("Koszmar z ulicy Wiązów") jako enigmatyczna lekarka, która prowadzi hospicjum.

Serial współtworzy Mike Flanagan ("Nawiedzony dom na wzgórzu", "Nocna msza") wraz z producentką Leah Fong ("Once Upon a Time").

The Midnight Club – premiera 7 października na Netfliksie

REKLAMA