Kim jest Gladys, nowa sojuszniczka Sereny w 5. sezonie "Opowieści podręcznej"? I jakie ma motywacje?

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

Serena Joy zdobędzie sojuszniczkę w 5. sezonie "Opowieści podręcznej". Genevieve Angelson, grająca Gladys Wheeler, opowiedziała o swojej bohaterce i zdradziła, dlaczego popiera Joy.

W 5. sezonie serialu "Opowieść podręcznej" Serena Joy (Yvonne Strahovski) będzie świeżo upieczoną wdową, starającą się odbudować swój wizerunek w Kanadzie. Joy zdobędzie sojuszniczkę w postaci Gladys Wheeler, bogatej Kanadyjki, która ubóstwia Serenę i jest siłą napędową rosnących wpływów Gileadu w Toronto. Grająca ją Genevieve Angelson opowiedziała więcej o swojej bohaterce.

Opowieść podręcznej – co łączy Gladys i Serenę?

Genevieve Angelson ("The Afterparty", "Szpital New Amsterdam"), którą zobaczymy w pięciu odcinkach 5. sezonu "Opowieści podręcznej", w rozmowie z TVLine opowiedziała o swojej bohaterce, jej motywacjach i jej poparciu dla Sereny.

– Pokuszę się o stwierdzenie, że w rzeczywistości nie ma tutaj złoczyńców. I choć Serena jest tym "złym facetem" w serialu, Serena również wymyśla bolesne rozwiązanie na bolesny problem. Ona wybiera drastyczne środki. Grając panią Wheeler, nie mogłam powiedzieć "Gram złego człowieka". Musiałam powiedzieć: "Gram kogoś, kto jest gotowy zrobić wszystko, by zachować ciągłość rasy ludzkiej i to jest to, z czym się mierzymy. Więc – czy chcę być osobą, którą jestem? Być może nie. Ale akceptuję, że to moja rzeczywistość, a to jest to, co zamierzam zrobić. Tak sobie z tym radzę".

A co jej bohaterka sądzi o June (Elisabeth Moss)? Aktorka nie ma żadnych wątpliwości, że dla pani Wheeler June jest najgorszym rodzajem przeciwnika.

– Myślę, że [pani Wheeler] dokładnie wie, kim ona jest. Uważam, że myśli, że ona jest trucizną.

A co jeszcze wydarzy się w 5. sezonie? Zobaczymy, jak June stawia czoła konsekwencjom zabójstwa Freda Waterforda, starając się na nowo zdefiniować swoją tożsamość i cel. Komendant Lawrence współpracuje z ciotką Lydią, starając się zreformować Gilead i przy tym zdobyć władzę. June, Luke i Moira dalej walczą z Gileadem z oddali, kontynuując swoją misję odnalezienia Hannah.

Wiemy już także, że w nowych odcinkach nie powróci Alexis Bledel jako Emily. Pod koniec maja aktorka ogłosiła swoje odejście z "Opowieści podręcznej", dziękując twórcy serialu Bruce'owi Millerowi za stworzenie dla niej postaci, która dała jej nagrodę Emmy. Nie podała jednak przyczyny swojej decyzji.

Opowieść podręcznej sezon 5 – premiera 15 września na HBO Max

Opowieść podręcznej sezon piąty data premiery plakat

REKLAMA