8 newsów na niedzielę: Teaser "The Walking Dead", nowi czarodzieje w "Wiedźminie", Evan Peters jako Dahmer

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

Teaser finałowej serii "The Walking Dead". Nowi czarodzieje w 3. sezonie "Wiedźmina". Evan Peters jako Jeffrey Dahmer na zdjęciu z serialu Netfliksa. A oprócz tego "Yellowjackets" i nie tylko.

1. The Walking Dead – teaser finałowej serii

Przed nami już ostatnia część 11. sezonu "The Walking Dead" – i zarazem finał całego serialu. Amerykańska premiera planowana jest na 2 października. Telewizja AMC wypuściła krótki teaser, a także opis nadchodzących odcinków, z którego dowiadujemy się, że poszczególnych członków społeczności czekają jeszcze większe niebezpieczeństwa. Po tym jak sztandary Wspólnoty zostały wzniesione na Wzgórzu, w Aleksandrii i Zakątku, nie ma czasu na opracowywanie strategii. Rozpoczyna się wyścig z czasem, aby utrzymać się przy życiu i wydostać tych, którzy nadal są we Wspólnocie, zanim Hornsby (Josh Hamilton) dokona swojej zemsty.

Tymczasem w Wspólnocie artykuł Connie (Lauren Ridloff) wywołuje większy chaos, niż planowano. Ujawniając informacje o korupcji gubernator Milton (Laila Robbins), liczono na stworzenie lepszego, równiejszego świata, co w tym momencie może narazić wszystkich na niebezpieczeństwo. Biorąc pod uwagę ogromny dług, jaki ma nasza grupa, oraz brak innego miejsca do życia, odejście nie wchodzi w rachubę. Jeśli ich następny ruch się nie powiedzie, pozostanie też nie będzie dla nich opcją.

To, co za chwilę się zacznie, sprowadzi na nich tylko więcej niebezpieczeństw o ogromnych konsekwencjach. Zegar tyka także dla naszych bohaterów we Wspólnocie. Każda grupa wciąż wplątuje się w niekontrolowane sytuacje, zagrożenia czają się za każdym rogiem, żywe i martwe. Nadchodzi dzień rozliczenia dla wszystkich. Czy ich indywidualne podróże połączą się w jedną wspólną drogę, czy na zawsze ich rozdzielą? Walka o przyszłość trwa, a zaostrza ją złowieszcza populacja szwendaczy. Nie wszyscy przeżyją, ale dla niektórych żywe trupy dalej będą żyć. [ComicBook]

2. Wiedźmin sezon 3 – czarodzieje z Thanedd

W 3. sezonie "Wiedźmina" zobaczymy przewrót na Thanedd, który miał miejsce podczas zjazdu czarodziejów. W sekwencji pojawią się nowi czarodzieje, w tym: Philip Philmar ("Gra o tron", "The Crown") jako Gerhart z Aelle, znany również jako Hen Gedymdeith, Rochelle Rose ("Death in Paradise") jako Margarita Laux-Antille, Safiyya Ingar ("Lato szpiegów") jako Keira Metz, Ryan Hayes ("Carnival Row") jako Artaud Terranva, Michalina Olszańska ("1983") jako Marti Sodergren, Eric Nolan ("Krypton") jako Dorregaray, Poppy Almond ("Blurred Lines") jako Bianca d'Este i Harvey Quinn ("Drifters") Radcliffe z Oxenfurtu. [Redanian Intelligence]

3. Evan Peters jako Jeffrey Dahmer – jest zdjęcie

Evan Peters ("American Horror Story") pojawi się wkrótce na naszych ekranach w roli mordercy w serialu limitowanym Netfliksa "Monster: The Jeffrey Dahmer Story". Jeffrey Dahmer to seryjny zabójca, który miał na koncie 17 ofiar. Mordował mężczyzn i chłopców, uprawiał nekrofilię, kanibalizm i okaleczał ciała. Serial produkują i piszą Ryan Murphy i Ian Brennan wraz z Davidem McMillanem, a w obsadzie są też m.in. Richard Jenkins ("Olive Kitteridge"), Penelope Ann Miller ("American Crime") i Niecy Nash ("Pazury"). Serial nie ma jeszcze daty premiery, ale jest pierwsze zdjęcie. [Radio Times]

4. Barbarzyńcy sezon 2 – kiedy premiera?

"Barbarzyńcy" powrócą 21 października z 2. sezonem. Akcja nowych odcinków, które kręcono m.in. w okolicach Krakowa, dzieje się rok po bitwie w Lesie Teutoburskim. Wojska rzymskie powracają do Germanii, a Ari znów musi stawić czoła swojej rzymskiej przeszłości. Jego brat przeszedł na stronę Rzymu, by go ukarać za zdradę. Thusnelda i Ari łączą siły, aby zjednoczyć plemiona przeciwko cesarstwu. Z kolei Folkwin rzuca bogom złowrogie wyzwanie.

5. Kiedy Gliniarze z Southland będą na HBO Max?

HBO Max przesunęło premierę "Gliniarzy z Southland". Wszystkie sezony serialu pojawią się na platformie 30 sierpnia – zamiast 23 sierpnia.

6. Acapulco sezon 2 – kiedy premiera?

Apple TV+ poinformowało, że 21 października wystartuje 2. sezon serialu "Acapulco". Zdjęcia znajdziecie w serwisie TV Insider.

7. Orphan Black: Echoes – powiększa się obsada

Amanda Fix ("Kung Fu") i Avan Jogia ("Twisted") zagrają u boku Krysten Ritter w serialu "Orphan Black: Echoes", spin-offie "Orphan Black", którego premiera planowana jest na przyszły rok. [Deadline]

8. Yellowjackets sezon 2 – wystartowały zdjęcia

Jak potwierdziła na Instagramie Christina Ricci, ruszyły zdjęcia do 2. sezonu "Yellowjackets". [Screen Rant]

REKLAMA