3. sezon "Szadzi" od dziś na Playerze. Co nas czeka? Aktorzy zapowiadają nową postać i walkę zła ze złem

"Szadź" (Fot TVN/Agnieszka Jurek)

Już 2 września "Szadź" powraca z 3. sezonem. Po raz kolejny Piotr Wolnicki wymyka się wymiarowi sprawiedliwości. O tym, co się wydarzy w nowych odcinkach, rozmawialiśmy z obsadą serialu.

"Szadź" w 3. sezonie, który dziś wystartował na platformie Player, skupia się na ucieczce Piotra Wolnickiego (Maciej Stuhr), który zaczyna nowe życie w małej miejscowości na prowincji. Z dala od zdesperowanej Polkowskiej (Aleksandra Popławska) i nadkomisarza Mrówca (Bartosz Gelner) buduje nową tożsamość i wtapia się w życie lokalnej społeczności. Oczywiście nie byłby sobą, gdyby nie wdał się w jakiś nowy konflikt i nie zaczął odtwarzać znanych sobie schematów.

Przed premierą serialu rozmawialiśmy z Bartoszem Gelnerem i Piotrem Trojanem, grającym bohatera pojawiającego się po raz pierwszy w serialu "Szadź". Pytaliśmy między innymi o to, jak tym razem Wolnicki postanowi uprzykrzyć życie swoim "ulubionym" policjantom. W związku z tym, że akcja przenosi się częściowo poza znane lokalizacje, wokół głównego bohatera pojawiają się nowe postaci. Jednak jego główni adwersarze cały czas o nim pamiętają i pałają żądzą zemsty.

Bartosz Gelner opowiada o 3. sezonie serialu Szadź

Agnieszka Polkowska znajdzie się w nowym sezonie na życiowym zakręcie i jej życie zawodowe wywróci się do góry nogami. Wciąż jednak będzie współpracować z Mrówcem, a jak wiemy z poprzednich sezonów, znajomość tej dwójki wykroczyła daleko poza ramy pracy śledczej. Równocześnie wciąż w polu widzenia znajduje się Ewelina Wrońska (Karolina Gorczyca). Zapytaliśmy więc Bartosza Gelnera, jak będą układać się relacje prywatne w tym trójkącie.

– Tomasz Mrówiec bardzo lubi funkcjonować wśród kobiet o mocnych charakterach. Inne kobiety go nie interesują. Tylko kobiety silne i niezależne znajdują się w centrum jego zainteresowań. On musi się trochę dostosować. W 3. sezonie te bohaterki w dalszym ciągu są nieco zauroczone Tomaszem Mrówcem. Jest takim bohaterem, którego nie da się nie polubić, może nawet – nie chcę zdradzać szczegółów 3. sezonu – w którym nie da się nie zakochać. W 3. sezonie następują jeszcze większe komplikacje dotyczące tego miłosnego trójkąta. Tomek ma ogromny dylemat, w którą stronę się udać. Czy w kierunku Agnieszki Polkowskiej, czy w kierunku postaci granej przez Karolinę Gorczycę. Nie jest to łatwy wybór – mówi odtwórca roli Mrówca.

szadź sezon 3 co się wydarzy

"Szadź" (Fot TVN/Agnieszka Jurek)

"Szadź" to przede wszystkim serial kryminalny, więc kluczowa będzie pogoń za nieuchwytnym Wolnickim. Czy tym razem uda się go schwytać? Jak wiemy, dotychczas zawsze był o krok przed policją. Poza Polkowską, także Tomasz Mrówiec będzie skupiony na tym, żeby go w końcu ująć.

– Mrówiec musiał dorosnąć i ewoluować z postaci sowizdrzała. Wziął na barki różnego rodzaju życiowe doświadczenia i dojrzał. Nie mógł być ciągle chłopakiem biegającym po portalach randkowych. Delikatnie zafascynowany determinacją i miłością do pracy komisarz Polkowskiej, granej przez Olkę Popławską, złapał policyjnego bakcyla. Po dwóch sezonach Piotr Wolnicki tak mocno mu działał na nerwy, że w 3. sezonie Mrówiec jest bardzo zdeterminowany, żeby go złapać i zamknąć tę sprawę – dodaje odtwórca roli nadkomisarza.

Szadź sezon 3, czyli walka zła ze złem

W Srebrnej Górze, gdzie zamieszkał nasz nemezis, lokalni mieszkańcy lubią wiedzieć, z kim sąsiadują. Dlatego też pojawienie się nieznanego nikomu mężczyzny wzbudza zainteresowanie. Na przybysza zwraca także uwagę syn lokalnej policjantki, Maciej (nowy w obsadzie Piotr Trojan, "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"). Zapytaliśmy aktora o to, kim jest jego bohater i jak ułożą się jego relacje z Piotrem.

– W 3. sezonie "Szadzi" Piotr Wolnicki przyjeżdża do miasta, w którym żyje Maciek, czyli bohater, którego gram. Nie jest to typ nieśmiałego chłopaka z małego miasteczka. Wręcz przeciwnie. Maciek to facet z trudnym charakterem, nabuzowany testosteronem, nieustępliwy i pewny siebie. Jego matka jest miejscową policjantką, dlatego czuje się bezkarny. Wie, że matka zawsze wyciągnie go z opresji. Gdy na jego drodze staje inny czarny charakter, czyli Piotr Wolnicki, konflikt jest nieunikniony. Tym bardziej, jeśli chodzi o kobietę.

To nie jest walka dobra ze złem. To walka zła ze złem. Ale nawet czerń ma różne odcienie. Piotr i Maciek inaczej działają, inaczej reagują, inna jest ich relacja z bohaterką graną przez Magdę Popławską. To bardzo skomplikowany i ciekawy "trójkąt". Tym bardziej, że w pewnym momencie Piotr Wolnicki zaczyna fascynować Maćka. A wtedy robi się już niebezpiecznie – zapowiada Piotr Trojan.

szadź sezon 3 co się wydarzy

"Szadź" (Fot TVN/Agnieszka Jurek)

Społeczność Srebrnej Góry to cała galeria barwnych postaci. Nie tylko lokalny rzezimieszek może wzbudzić zainteresowanie Piotra Wolnickiego. Równie intrygująca wydaje się matka Maćka, czyli Mira (Jowita Budnik), pracująca w policji. Poza nią, znajomość z Piotrem zawiera także żona zaginionego organisty (Magdalena Popławska).

Maciek ewidentnie szuka guza, ale nie tylko jego konfrontacje z bohaterem granym przez Macieja Stuhra będą budzić zainteresowanie widowni. Równie ciekawa jest jego relacja z matką, a jak pamiętamy, Wolnicki także miał bardzo specyficzną więź z własną matką. Czyżby tę dwójkę więcej łączyło niż dzieliło?

– Na pewno można tutaj dostrzec pewne podobieństwo. Relacja Maćka z jego matką nie jest zdrowa. Kobieta nie widzi lub nie chce widzieć wielu rzeczy. Co Maciek zresztą nagminnie wykorzystuje. Mam wrażenie, że pod tym względem obaj bohaterowie, zimni i wyrachowani, są do siebie podobni – dodaje odtwórca roli Maćka.

Szadź sezon 3 – co jeszcze się wydarzy w serialu?

Postać grana przez Macieja Stuhra to prawdziwy antybohater. Mimo że jako widzowie jesteśmy przekonani o tym, że jest zepsuty do szpiku kości, to niejednokrotnie zaskoczył nas jego kontakt z synem. Czy tym razem ta relacja także będzie ukazywać "ludzkie" oblicze seryjnego mordercy? Wiemy na pewno, że uciekając, będzie miał utrudniony kontakt z dziećmi.

– W 3. sezonie Piotr Wolnicki chcąc uniknąć wymiaru sprawiedliwości, a przede wszystkim tandemu Polkowska i Mrówiec, musi udać się w ustronne miejsce, czyli ucieka do lasu, unika dużych miast. Zmienia swój wizerunek, żeby nie zostać rozpoznanym, podszywa się pod inne osoby. Determinacja bohaterów jest tak duża, żeby sprawę zamknąć, że posuwamy się do najbardziej radykalnych ruchów. Jak ona się skończy? Nie chcę zdradzać, żeby nie zepsuć przyjemności oglądania. Dla mnie 3. sezon jest najciekawszy, a na pewno równie wspaniale napisany – podkreśla Bartosz Gelner.

szadź sezon 3 co się wydarzy

"Szadź" (Fot TVN/Agnieszka Jurek)

Piotr Trojan dołączył do ekipy "Szadzi", współpracującej ze sobą już od dwóch sezonów. Aktor opowiedział nam, jak się przygotowywał do roli w serialu.

– Dołączanie do tak zgranej ekipy, to pierwsze wejście na plan, gdzie wszyscy zdążyli już się poznać i dotrzeć, jest zawsze stresujące. W końcu ci ludzie zrobili już dwa sezony serialu, który przyciąga przed ekrany tysiące widzów. Wiedzą, co robią, i mają prawo mieć wysokie oczekiwania. W moim przypadku wszystko poszło dobrze. Obejrzałem poprzednie sezony serialu. Wiedziałem, jak chce zbudować postać Maćka. Co ciekawe, scenariusz 3. sezonu wydał mi się najciekawszy. Mógłby funkcjonować jako oddzielna historia – mówi odtwórca roli Maćka.

3. sezon "Szadzi" składa się z siedmiu odcinków, które będą pojawiać się co tydzień na platformie Player.

Szadź sezon 3 – nowe odcinki w piątki na Playerze

REKLAMA