"Sprawa idealna" przypomni sobie o Alicii i Peterze w 6. sezonie. Czy Julianna Margulies wróci do swojej roli?

"Żona idealna" (Fot. CBS)

"Sprawa idealna" zakończy się tej jesieni, co oznacza także ostateczne pożegnanie z bohaterami "Żony idealnej". Czy w serialu zobaczymy Juliannę Margulies i Chrisa Notha jako Alicię i Petera?

"Sprawa idealna" na przestrzeni swoich pięciu sezonów nie odnosiła się specjalnie do postaci Alicii Florrick (Julianna Margulies), którą pożegnaliśmy w 2016 roku po siedmiu sezonach serialu "Żona idealna". I właściwie nie wiemy, co się u niej dzieje po policzku, jaki wymierzyła jej w finale Diane (Christine Baranski), co zresztą wzbudziło mnóstwo kontrowersji wśród fanów. Czy to się zmieni w finałowej serii?

Sprawa idealna sezon 6 – czy pojawi się Alicia?

Jak donosi Michael Ausiello z TVLine, dokładnie tak będzie. W 2. odcinku 6. sezonu "Sprawy idealnej", który w Polsce zobaczymy 16 września na HBO Max, na naszych ekranach ponownie pojawi się Alan Cumming jako Eli Gold. Były strateg polityczny małżeństwa Florricków ma zagościć w dwóch odcinkach finałowego sezonu.

Eli pospieszy na pomoc swojej córce Marissie (Sarah Steele), przemieniającej się już w pełnoprawną prawniczkę, a przy okazji przyniesie zaskakujące nowe wiadomości o Alicii i Peterze (Chris Noth). Jak czytamy w TVLine, zobaczymy scenę, w której Eli mówi Diane, co się teraz dzieje u Florricków, po upływie dobrych kilku lat od finału "Żony idealnej". Dowiemy się również, jak wygląda obecnie relacja Diane z Alicią.

sprawa idealna eli gold alicia florrick julianna margulies czy wróci

"Żona idealna" (Fot. CBS)

No dobrze, a co z wyczekiwanym występem Julianny Margulies jako Alicii? "Nie spodziewamy się, że ona powróci" – powiedziała w maju Michelle King, współtwórczyni serialu, w rozmowie z TVLine. Jeśli od tego czasu coś się zmieniło, to jest to trzymane w tajemnicy. Ale prawdopodobnie jednak się nie zmieniło.

Margulies próbowano ściągnąć do "Sprawy idealnej" w 3. sezonie na trzy odcinki. Sama aktorka jednak przyznała, że sprawa rozbiła się o pieniądze, to znaczy platforma streamingowa CBS All Access (obecnie Paramount+) odmówiła wypłacenia jej gwiazdorskiej gaży, jaką pobierała za każdy odcinek "Żony idealnej", chcąc potraktować ją jak każdą gwiazdę gościnną w "Sprawie idealnej". Margulies odmówiła i od tego czasu nie wracano do tematu. Ona zaś zdążyła zagrać kolejne role, w tym w "The Morning Show", gdzie zobaczymy ją ponownie w 3. sezonie.

Tymczasem w finałowych odcinkach "Sprawy idealnej" zobaczymy, jak Diane doznaje niepokojącego wrażenia déjà vu, począwszy od sprawy Roe kontra Wade, przez prawo do głosowania, a skończywszy na powrocie agresji z czasów zimnej wojny. Tymczasem prawnicy w Reddick & Associates zastanawiają się, czy przemoc, którą widzą wokół siebie, zwiastuje nadchodzącą wojnę domową. Do obsady dołączą m.in. John Slattery ("Mad Men") i Andre Braugher ("Brooklyn 9-9"), zaś obok Alana Cumminga ma wrócić Carrie Preston jako Elsbeth Tascioni.

Finałowy sezon "Sprawy idealnej" będzie składać się z 10 odcinków. Amerykańska premiera planowana jest na 8 września, polska będzie miała miejsce dzień później.

Sprawa idealna – sezon 6 od 9 września na HBO Max

REKLAMA