Jakie seriale w tym tygodniu? "Rick i Morty", "Pistol", "Minuta ciszy", "Dziewczyna z Plainville" i inne premiery

"Dziewczyna z Plainville" (Fot. Hulu)

Przed nami tydzień, w którym czego jak czego, ale premier seriali nie zabraknie. Na liście są m.in. "Rick i Morty", "Minuta ciszy", "Dziewczyna z Plainville", "Pistol" i "Sprawa idealna".

Rick i Morty (sezon 6) – 5 września na HBO Max

Kreskówka "Rick i Morty" wraca z 6. sezonem, który będziemy mogli oglądać równo z Amerykanami. W nowych odcinkach zastaniemy głównych bohaterów tam, gdzie widzieliśmy ich po raz ostatni – są w kiepskiej formie i wygląda na to, że szczęście się od nich odwróciło. Czy uda im się stanąć na nogi, by wyruszyć na spotkanie kolejnych przygód? A może pogrążą ich piętrzące się problemy? Kto wie... Tarapaty! Rodzina! Intrygi! Stado dinozaurów! Jeszcze większe tarapaty!

Dziewczyna z Plainville (serial Hulu) – 5 września na CANAL+ Seriale

Miniserial "Dziewczyna z Plainville" wreszcie trafi do Polski. 8-odcinkowa produkcja Hulu opowiada głośną prawdziwą historię Michelle Carter (Elle Fanning, "Wielka") i "SMS-owego samobójstwa" z jej udziałem. W 2014 roku Carter zachęcała w SMS-ach do samobójstwa swojego chłopaka Conrada Roya (Colton Ryan). Roy zakończył życie, wdychając tlenek węgla. Carter została uznana za winną przez ławę przysięgłych w 2017 roku, a następnie odsiedziała 11 miesięcy i 12 dni z 15-miesięcznego wyroku, zanim została zwolniona przedterminowo za dobre zachowanie. Serial tworzą Liz Hannah ("Mindhunter", "Zepsuta krew") i Patrick Macmanus ("Dr. Death", "Homecoming").

Pistol (serial FX) – 7 września na Disney+

"Pistol" to z kolei spóźniona premiera telewizji FX, która pojawi się u nas na Disney+. 6-odcinkowy serial, którego bohaterem jest Steve Jones, gitarzysta Sex Pistols, opiera się na jego wspomnieniach "Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol". Główną rolę gra Toby Wallace ("The Society"), a w obsadzie znajduje się też m.in. Maisie Williams ("Gra o tron") jako Jordan. Showrunnerem jest Craig Pearce ("Moulin Rouge!"), a reżyserem i jednym z producentów wykonawczych Danny Boyle.

Sezon ślubny (nowość) – 8 września na Disney+

"Sezon ślubny" to brytyjski serial Disney+ łączącego w sobie komedię romantyczną i thriller. Akcja rozpoczyna się od otrucia nowej rodziny panny młodej w dniu ślubu. Główne role grają Rosa Salazar ("Undone") i Gavin Drea ("Wikingowie: Walhalla").

W pułapce zbrodni (nowość) – 8 września na Netfliksie

"W pułapce zbrodni" to islandzki serial kryminalny, będący sequelem – albo, jak wolicie, 3. sezonem – popularnego "W pułapce". W serialu zobaczymy sprawę zabójstwa członka sekty połączoną ze sprawą zaginięcia kobiety w 2013 roku. Główne role grają Ólafur Darri Ólafsson, Ilmur Kristjánsdóttir i Björn Hlynur Haraldsson, twórcą jest Baltasar Kormákur.

Minuta ciszy (nowość) – 9 września na CANAL+

"Minuta ciszy" to z kolei nowy polski serial CANAL+ – komediodramat, w którym zobaczymy rzeczywistość z punktu widzenia przedsiębiorcy pogrzebowego. Mietek Zasada (Robert Więckiewicz), emerytowany listonosz z małego miasteczka, musi zająć się pochówkiem przyjaciela Czesława (Mirosław Zbrojewicz), po tym jak jedyny w okolicy zakład pogrzebowy odmawia wykonania usługi. Nieświadomy przeszkód i absurdów funeralnego biznesu Mietek zakłada własną firmę i wkrótce jest zmuszony balansować na granicy przepisów prawa i zasad moralnych. W obsadzie są też m.in. Piotr Rogucki, Karolina Bruchnicka i Aleksandra Konieczna.

Sprawa idealna (sezon 6) – 9 września na HBO Max

"Sprawa idealna" wraca z finałowym, 6. sezonem, w którym zobaczymy, jak Diane (Christine Baranski) doznaje niepokojącego wrażenia déjà vu, począwszy od sprawy Roe kontra Wade, przez prawo do głosowania, a skończywszy na powrocie agresji z czasów zimnej wojny. Tymczasem prawnicy w Reddick & Associates zastanawiają się, czy przemoc, którą widzą wokół siebie, zwiastuje nadchodzącą wojnę domową. Do obsady dołączą m.in. John Slattery ("Mad Men") i Andre Braugher ("Brooklyn 9-9"), a powrócą Alan Cumming jako Eli Gold i Carrie Preston jako Elsbeth Tascioni.

Mood (serial BBC) – 9 września na HBO Max

Mood" to brytyjski serial BBC. Bohaterką jest Sasza – 25-letnia dziewczyna, która pochodzi z East Endu, ma ujemne saldo w banku i skłonność do muzycznego fantazjowania. Chciałaby zostać piosenkarką, ale na razie głównie pali marihuanę i nigdy nigdzie się nie spieszy. Główną rolę gra twórczyni serialu Nicôle Lecky.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

5 września

6 września

7 września

8 września

9 września (piątek)

REKLAMA