Kogo widzi Galadriela w końcówce 2. odcinka "Władcy Pierścieni: Pierścieni władzy"? Poznajcie teorię fanów

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" (Fot. Amazon)

Kogo widzi Galadriela na końcu 2. odcinka "Władcy Pierścieni: Pierścieni władzy"? Tajemniczy nieznajomy najprawdopodobniej pochodzi z ważnego rodu. Spoilery.

Na końcu 2. odcinka serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" pt. "Na łasce morza" Galadriela (Morfydd Clark) i Halbrand (Charlie Vickers) są w nie lada tarapatach. Wykończeni po sztormie, który ledwo przeżyli, dryfują po Morzu Wschodnim. Gdy Galadriela odzyskuje na chwilę przytomność, widzi tajemniczego mężczyznę, stojącego na statku, który podpłynął do ich prowizorycznej tratwy. Elfka wydaje się poznawać przybyszów, ale nie ma siły, by jakkolwiek zareagować. Kim są nieznajomi?

Pierścienie władzy odcinek 2 – kogo na końcu widzi Galadriela?

Galadriela najprawdopodobniej widzi ludzi zamieszkujących Númenor. To wyspa, którą Tolkien stworzył inspirując się zaginioną Atlantydą. Została stworzona (dosłownie wydobyta z dna morza) jako podarunek dla Edainów od Valarów. Edainowie to ludzie, którzy w pierwszej erze dotarli do Beleriandu i zaprzyjaźnili się z elfami, nazywani byli także Królami Wśród Ludzi. Słynęli ze wspaniałych okrętów i doskonałych wierzchowców. Długość życia królów wahała się w okolicach 400 lat, z kolei przeciętni mieszkańcy wyspy żyli około 130 lat.

Númenorejczycy są bardzo prawdopodobnym wyborem, ponieważ pływali oni właśnie po Morzu Wschodnim, a za swój symbol obrali słońce. O ile sama Galadriela najprawdopodobniej będzie przywitana przez nich z otwartymi ramionami – jako elfka – tak już jej tajemniczy towarzysz, Halbrand, może nie mieć tyle szczęścia.

Władca Pierścieni_ Pierścienie władzy odcinek 2 Galadriela

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" (Fot. Amazon)

Jego dość szemrana przeszłość i niewiadome pochodzenie, połączone z niechęcią do przyznania się, skąd jest, raczej mu w tym nie pomogą. Być może pochodzi on ze zniszczonej osady, którą odkryła Bronwyn (Nazanin Boniadi) – i nie chce mówić, kim jest, bo jej wcześniejsi mieszkańcy zasłynęli z mocnego poparcia dla Morgotha.

Kim jest tajemnicza postać stojąca na statku? Screen Rant sugeruje dwie możliwości: Pharazon (Trystan Gravelle, "Księga czarownic") lub Elendil (Lloyd Owen, "Milczący świadek"). Ar-Pharazôn Złoty był ostatnim królem Númenoru, z kolei Elendil to ojciec Isildura i Anáriona, który był królem i założycielem Gondoru i Arnoru. To również Król wszystkich Dúnedainów. Jego potomkiem jest znany z trylogii "Władcy Pieścieni" Aragorn.

"Pierścienie władzy" wkroczą do Númenoru w erze sprzed Saurona, gdy wyspa przeżywała swój największy rozkwit. Najprawdopodobniej Galadriela zwróci się o pomoc w pościgu za Sauronem właśnie do Númenorejczyków. Czy ta teoria się sprawdzi, dowiemy się już w najbliższy piątek. A co my sądzimy o premierze serialu? Sprawdźcie tutaj: Władca Pierścieni: Pierścienie władzy – recenzja.

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy – nowe odcinki co piątek na Amazon Prime Video

REKLAMA