Co wydarzy się w 4. odcinku "Rodu smoka"? Zwiastun zapowiada powrót Daemona i problemy Rhaenyry

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Zobaczcie zwiastun 4. odcinka "Rodu smoka". Książę Deamon powraca do Królewskiej Przystani, a następczyni tronu Rhaenyra musi zmierzyć się z plotkami i oskarżeniami.

Już 11 września zobaczymy 4. odcinek serialu "Ród smoka" pt. "King of the Narrow Sea". Po wygranej bitwie z Karmicielem Krabów Westeros czekają kolejne zawirowania polityczne.

Ród smoka odcinek 4 – zobaczcie zwiastun

W zwiastunie widzimy, jak Daemon (Matt Smith) powraca do Królewskiej Przystani jako Król Wąskiego Morza. Tym samym znów pojawia się problem dziedziczenia Żelaznego Tronu: czy królem powinien zostać odrzucony brat, mianowana już na następczynię księżniczka Rhaenyra (Milly Alcock), czy też pierworodny syn króla Viserysa I (Paddy Considine)? Księżniczka w dodatku będzie musiała zmierzyć się z plotkami i oskarżeniami, które zdecydowanie nadszarpną jej reputację.

W zapowiedzi przyszłotygodniowego odcinka "Rodu smoka" widzimy też, że chwilowy rozejm pomiędzy Viserysem I a Rhaenyrą był tylko ciszą przed burzą. Księżniczka i król znowu zetną się w kolejnej, rozdzielającej ich kłótni. Mimo to jątrzących ród Targaryenów rozłamów, w zapowiedzi słychać głos Viserysa I: "Ród smoka pozostanie jednością dla przyszłych pokoleń".

Tymczasem Milly Alcock zdradziła ostatnio, że ogień był jedną z głównych niedogodności pracy na planie, starającym się oddać średniowieczne klimaty.

– Ponieważ w tym świecie nie ma elektryczności, wszystko jest oświetlane ogniem. Więc wszystkie światła, jakie widzicie w serialu, miały ludzi, którzy chodzili i zapalali wszystko za pomocą ognia, a plan zdjęciowy być niesamowicie gorący. Ciągle bardzo się pociłam i stałam z [rozłożonymi ramionami] z dwoma dziewczynami z suszarkami. Więc to było bardzo wytworne.

"Ród smoka" ma już zamówienie na 2. sezon, ale nie będzie nad nim pracował Miguel Sapochnik, który wyreżyserował premierę serialu i prowadził produkcję 1. sezonu. Drugi showrunner Ryan Condal pozostaje na stanowisku, a miejsce Sapochnika jako reżysera zajmie Alan Taylor ("Gra o tron", Rodzina Soprano").

Ród smoka – nowe odcinki w poniedziałki na HBO

REKLAMA