"Wielka woda" – zwiastun i data premiery. Różne oblicza walki z powodzią na Dolnym Śląsku w serialu Netfliksa

"Wielka woda" (Fot. Netflix)

Za miesiąc obejrzymy na Netfliksie kolejną polską nowość. Serial katastroficzny "Wielka woda" pokaże kulisy walki z powodzią tysiąclecia we Wrocławiu i okolicach. Mamy zwiastun!

Netflix przyspiesza tempo, jeśli chodzi o polskie seriale. Dopiero co oglądaliśmy "Gry rodzinne", a przed nami już kolejna premiera. Składający się z sześciu odcinków serial katastroficzny "Wielka woda" będziemy oglądać 5 października, a oprócz daty premiery otrzymaliśmy także pełny zwiastun.

Wielka woda – zwiastun i data premiery serialu

"Wielka woda" to historia inspirowana wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia na Dolnym Śląsku. Jest lipiec 1997 roku, wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. Lokalne władze, na czele z aspirującym urzędnikiem Jakubem Marczakiem (Tomasz Schuchardt, "Jesteś bogiem, Cicha noc"), ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer (Agnieszka Żulewska, "Rojst", "Żmijowisko"), aby za wszelką cenę uratować miasto.

W tym samym czasie Andrzej Rębacz (Ireneusz Czop, "Rojst '97", "Nielegalni") wraca do rodzinnych Kęt pod Wrocławiem nieoczekiwanie stając na czele zbuntowanych mieszkańców wsi, którzy nie chcą dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego. Z biegiem czasu, pod narastającą presją władze podejmują trudną decyzję, która na zawsze zmieni życie głównych bohaterów oraz historię całego regionu i jego mieszkańców.

– Nie opowiemy dziejów wszystkich uczestników tych wydarzeń, to niemożliwe. Zależało nam na powrocie do tamtego nastroju i emocji, ale jednak w gruncie rzeczy stworzeniu uniwersalnej historii o podejmowaniu trudnych decyzji, konflikcie pokoleń, jednostki z większością, wsi z miastem. O tym, że trzeba się zmierzyć ze swoimi "niezałatwionymi sprawami", nie da się od tego uciec. Ale też o niezwykłym pospolitym ruszeniu, chęci pomocy, solidarności i potrzebie działania.

To było wyjątkowe. Z dnia na dzień zwykłą codzienność zastąpiła walka z żywiołem, a z tłumu wyłonili się zaufani liderzy. Powódź jest dla nas tylko tłem tej opowieści i katalizatorem zdarzeń – mówi Anna Kępińska, pomysłodawczyni i producentka "Wielkiej wody".

W obsadzie serialu znajdują się także m.in. Anna Dymna, Jerzy Trela, Blanka Kot, Jacek Beler, Klara Bielawka, Lech Dyblik, Roman Gancarczyk, Łukasz Garlicki, Tomasz Kot, Mirosław Kropielnicki, Łukasz Lewandowski, Leszek Lichota, Maria Maj, Adam Nawojczyk, Marta Nieradkiewicz, Katarzyna Pośpiech, Piotr Rogucki, Tomasz Sapryk, Katarzyna Pośpiech, Dariusz Toczek, Piotr Trojan i Grzegorz Warchoł.

"Wielka woda" została wyreżyserowany przez Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka, a scenariusz napisali Kasper Bajon i Kinga Krzemińska.

Wielka woda – premiera 5 października na Netfliksie

REKLAMA