To już koniec serialu "Szadź"? "Myśleliśmy, że ten 3. sezon będzie finałowy" – mówi Aleksandra Popławska

"Szadź" (Fot. TVN/Agnieszka Jurek)

Czy tej jesieni w serialu "Szadź" zobaczymy już ostateczne starcie Agnieszki Polkowskiej z Piotrem Wolnickim? "Myślę, że jest puenta historii w 3. sezonie" – przyznaje Aleksandra Popławska.

Agnieszka Polkowska, była policjantka, obecnie prowadząca działalność detektywistyczną, znana jest fanom serialu "Szadź" jako osoba zdeterminowana, żeby ująć Piotra Wolnickiego (Maciej Stuhr). Seryjny morderca, który oszukał wymiar sprawiedliwości i niejednokrotnie wyprowadził w pole całe zastępy policjantów, nadal robi to, co wychodzi mu najlepiej, czyli żyje według własnego pomysłu.

Szadź – Aleksandra Popławska o 3. sezonie serialu

W pierwszym odcinku 3. sezonu widzieliśmy, jak radzi sobie zachowując anonimowość i schodząc ludziom z oczu. Wiadomo jednak, że pragnienie zabijania daje o sobie znać i Piotr Wolnicki będzie szukał sposobu, aby wytropić kolejną ofiarę. Polkowska w tym czasie próbuje ułożyć swoje życie i zapomnieć o obsesji, która sprowadziła na nią kłopoty. Rozmawialiśmy z Aleksandrą Popławską przed premierą serialu i pytaliśmy o to, jak dalej potoczą się losy jej bohaterki.

– W 2. sezonie Polkowska została odsunięta od sprawy Wolnickiego. Musiała zrezygnować z pracy, z uwagi na popełnione błędy i działania "na nielegalu". 3. sezon zaczyna się od tego, że Agnieszka Polkowska założyła własny biznes i została prywatnym detektywem. Ta sielanka mogłaby dalej trwać, bo całkiem dobrze jej szło, ale nagle pojawił się w jej przestrzeni Wolnicki. Polkowskiej zapala się czerwona lampka i zaczyna o tym myśleć, ale równocześnie postanawia sobie, że nie będzie mieć z tą sprawą nic wspólnego – wyjaśnia Aleksandra Popławska.

szadź sezon 3 koniec serialu finał player

"Szadź" (Fot. TVN/Agnieszka Jurek)

Agnieszka Polkowska zmagała się od zawsze z chorobą alkoholową. Co ciekawe, "Szadź" odważnie mówi o alkoholizmie kobiet, co do niedawna stanowiło temat tabu. Inne bohaterki grane przez Aleksandrę Popławską (Madzia Major w debiutującej dzisiaj "Minucie ciszy" i Ewa Ryszka w serialu "Klangor") także zaglądały do kieliszka. Nie mogliśmy więc nie zapytać o to, czy Polkowska wytrwa w abstynencji.

– W 3. sezonie Polkowska wygrała z nałogiem, natomiast alkoholikiem jest się już na zawsze. W 3. sezonie jej nałogiem zamiast alkoholu stał się Wolnicki. Całkowicie poświęca się sprawie Wolnickiego i ta sprawa będzie dominować w jej życiu. Z kolei moja bohaterka w "Minucie ciszy" nie jest alkoholiczką. Ona pije, ponieważ jest w takim momencie życia, w którym ludzie ratują się różnymi rzeczami – tabletkami, alkoholem, jakąś używką, żeby zapomnieć o tragedii, jaka ją spotkała.

Szadź sezon 3 – co dalej u Agnieszki Polkowskiej?

Polkowska to bohaterka, która zawsze – nawet najwyższym kosztem – idzie po z góry upatrzony cel. W poprzednich sezonach kosztem za poszukiwania Wolnickiego był rozpad jej nowego związku, a co ważniejsze – nieudana próba naprawienia relacji z córką. Gdy tylko dostawała kolejną szansę, to zawsze ją marnowała, bo pojawiała się kolejna okazja by schwytać jej głównego antagonistę.

– Niestety w tym momencie Polkowska, w temacie rodziny, przegrała. Ona cały czas ma nadzieję, że uda się jej pogodzić z córką, ale zajęła się pracą. Pracuje po to, żeby zebrać pieniądze i pojechać do córki, do Anglii. Przez chwilę ma nawet pomysł, żeby tam ułożyć sobie życie, co oczywiście jest z gruntu przegrane. Co ona miałaby tam robić? W swoim zawodzie nie mogłaby pracować. Cały czas się stara, ale jak tylko pojawia się Wolnicki, to jego sprawa staje się dla niej najważniejsza – stwierdza odtwórczyni roli Polkowskiej.

szadź sezon 3 koniec serialu finał player

"Szadź" (Fot. TVN/Agnieszka Jurek)

3. sezon "Szadzi" to swoisty reset serialu. Zmiana lokalizacji, nowi bohaterowie, nowe realia. Zamiast Opola i Warszawy mamy Srebrną Górę, do której zaprowadził nas w pierwszym odcinku Piotr Wolnicki. A zatem do stałej obsady dołączyli nowi członkowie. Wiemy już, że w serialu pojawił się Maciek (grany przez Piotra Trojana), a także nowa policjantka (w tej roli Jowita Budnik). Nie wiemy jednak, jakie relacje będą łączyły te postaci z Agnieszką Polkowską.

– Polkowska będzie miała silne powiązania z postacią graną przez Jowitę Budnik i Piotra Trojana. Bardzo ciekawie wygląda też historia trójkąta: Mrówiec – Wrońska – Polkowska. Wątek osobistego życia Polkowskiej będzie ważny i tym też Wolnicki będzie pogrywał. Wolnicki ciągle będzie szantażował Polkowską sprawami prywatnymi. Może nie tą odległą przeszłością, ale wciąż będzie pogrywał jej relacją z córką, nałogiem i historią, w którą wplątała się z Mrówcem i Wrońską – wyjaśnia aktorka.

Szadź – czy 3. sezon serialu będzie już finałowy?

Piotr Wolnicki nie może ciągle uciekać. Jego droga także ma kres. Ostatnio przekonał się o tym inny seryjny morderca (nowe odcinki historii Dextera Morgana dały nam jasną odpowiedź w tej kwestii) mający podobny modus operandi. Zastanawiamy się więc, czy 3. sezon "Szadzi" zamyka historię profesora, specjalisty od mordowania młodych blondynek? A może to nie koniec i Polkowska nigdy go nie złapie?

– Myślę, że jest puenta historii w 3. sezonie. Zawsze jest furtka delikatnie uchylona, zwłaszcza gdy widzowie będą chcieli kontynuacji, a scenarzyści wpadną na jakiś świetny pomysł, to jest kilka procent szans na kontynuację. Myśleliśmy jednak, że ten 3. sezon będzie finałowy – podsumowuje Aleksandra Popławska.

szadź sezon 3 koniec serialu finał player

"Szadź" (Fot. TVN/A. Włoch)

Przed nami kilka tygodni zmagań z Wolnickim i pogoni za nim. "Szadź" w Srebrnej Górze, gdzie życie toczy się wokół kościoła i plebanii, na której swoje schronienie znajdzie Piotr, to zapowiedź kolejnych komplikacji i perypetii, z których trudno będzie mu się wykaraskać. Ale jak wiadomo, Wolnicki zawsze wyprzedza policję o kilka kroków. Czy praca organisty będzie dla niego bezpieczną przystanią?

Szadź sezon 3 – nowe odcinki w piątki na Playerze

REKLAMA