Na gali Emmy próbowano uciszyć Jennifer Coolidge. Zobaczcie, jak gwiazda "Białego Lotosu" zaczęła tańczyć

Emmy 2022 (Screenshot: NBC)

Jennifer Coolidge triumfowała na tegorocznej gali Emmy. Gwiazda "Białego Lotosu" o mało nie została uciszona, jednak z rozbrajającą pewnością siebie ograła sytuację.

"Biały Lotos" to tegoroczny rekordzista gali Emmy – produkcja HBO zgarnęła łącznie 10 statuetek, więcej niż "Squid Game", "Sukcesja" czy "Euforia" (pełną listę zwycięzców znajdziecie tutaj). Jedną z nagród otrzymała Jennifer Coolidge, w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu limitowanym lub filmie TV pokonując koleżanki z obsady – Natashę Rothwell, Alexandrę Daddario, Connie Britton i Sydney Sweeney oraz Kaitlyn Dever i Mare Winningham z serialu "Lekomania". Tymczasem wielki moment aktorki omal nie został zrujnowany.

Emmy 2022 – Jennifer Coolidge tańczy na gali

Jennifer Coolidge to ikona komedii, która na gali otrzymała swoją pierwszą statuetkę Emmy. Aktorka rozpoczęła swoją przemowę z typowym dla siebie poczuciem humoru.

– Co za wieczór! Chcę tylko powiedzieć wszystkim nominowanym, że już samo bycie w waszym towarzystwie jest niesamowite. I wiecie, chcę tylko powiedzieć, że wzięłam dzisiaj kąpiel lawendową, tuż przed występem, i to sprawiło, że spuchłam w tej sukience, i mam problem z mówieniem. Ale tak czy inaczej... to jest takie ekscytujące!

Coolidge wyciągnęła następnie kartkę, by wymienić wszystkie wypisane tam osoby i im podziękować – ale w trakcie przemowy rozległa się muzyka, będąca wyraźnym sygnałem do tego, by aktorka opuściła już scenę. Gwiazda jednak nic sobie z tego nie zrobiła i czytała imiona coraz głośniej, a następnie zaczęła tańczyć.

– Zaraz, czekajcie, to jedyny taki moment w życiu, a ja jestem pełna!

Sytuacja na gali nie spodobała się wielu internautom, szczególnie że nagrodzony wcześniej Michael Keaton został potraktowany z większym szacunkiem.

– Jeśli Emmy dają Michaelowi Keatonowi czas na wspominanie czarno-białego telewizora i miłości do kowbojów, to taka ikona jak Jennifer Coolidge może dostać czas na podziękowanie ludziom, z którymi pracowała przy projekcie, za który zdobywa Emmy.

Jennifer Cooldige powróci jako Tanya w 2. sezonie "Białego Lotosu". Początek emisji jest planowany na październik tego roku, na razie nie ma dokładnej daty premiery. Możemy za to zobaczyć teaser z Tanyą.

Biały Lotos – 2. sezon w październiku na HBO

REKLAMA