"Wiedźmin" dostanie zamówienie na 4. i 5. sezon naraz? Wg plotek Netflix nie planuje szybko kończyć serialu

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Ile sezonów będzie miał "Wiedźmin"? Według najnowszej plotki Netlix chce zamówić od razu 4. i 5. sezon serialu. Jakie są plany na ich produkcję? Dla całej ekipy będzie to duże wyzwanie.

Pomimo że ekipa dopiero niedawno zeszła z planu 3. sezonu "Wiedźmina", a teraz jeszcze intensywne prace czekają specjalistów od postprodukcji, Netflix podobno rozważa przedłużenie serialu o kolejne dwa sezony.

Wiedźmin – czy serial dostanie 4. i 5. sezon?

Na chwilę obecną są to informacje niepotwierdzone, jednak pochodzą od Redanian Intelligence, których plotki bardzo często okazują się prawdą. Jak donoszą ich informatorzy, Netflix chce dać zielone światło od razu na dwa sezony (czwarty i piąty), dzięki czemu ekipa filmowa mogłaby je kręcić równocześnie.

Byłoby to ogromne wyzwanie dla producentów, ponieważ praca nad pojedynczym sezonem serialu "Wiedźmin" na samym planie trwa 5-6 miesięcy. Jeżeli Netflix zdecyduje się na taki ruch, ekipa spędzi na planie serialu co najmniej rok.

Wiedźmin sezon 4 sezon 5 czy będą

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Równocześnie, z pewnością będą tego plusy dla widzów – jak np. krótsza przerwa pomiędzy 4. a 5. sezonem – a Netflix może w tym też widzieć oszczędności. Jeżeli jakieś lokacje będą się powtarzały w obu sezonach, nakręci wszystko za jednym zamachem, bez konieczności powrotu i ponownego wynajmowania przestrzeni. Dla samego Netfliksa praca nad dwoma sezonami nie będzie też żadną nowością. Dokładnie tak kręcono serial "Wikingowie: Walhalla".

Na ten moment nie wiadomo jednak, czy ten plan jest prawdziwy, a jeżeli tak, to czy faktycznie dojdzie do skutku. Na drodze stanąć mogą przede wszystkich harmonogramy aktorów i innych osób pracujących na planie, którzy już wcześniej mogli zobowiązać się do prac przy innych projektach. Niezależnie od tego, możemy być pewni, że zaraz ruszą prace nad scenariuszem do 4. sezonu "Wiedźmina". Prace wyglądały podobnie ostatnim razem: trzy miesiące po zakończeniu kręcenia 2. sezonu scenarzyści pracowali już nad kolejnym.

Jeżeli plotki się potwierdzą, marzenie showrunnerki Lauren S. Hissrich o nakręceniu siedmiu sezonów będzie bliskie spełnienia.

– Jestem pewna, że w którymś momencie powiedziałam, że napiszę siedem sezonów, ale jestem też przekonana, że powiedziałam, że mogę napisać ich nawet dwadzieścia. Będę kontynuować pisanie tak długo, jak będzie miało to sens dla tej serii. Oznacza to branie materiału z książek i pozwolenie historii toczyć się dalej, ale też pozwolenie na jej zakończenie wtedy, kiedy musi się ona skończyć – powiedziała.

A kiedy zobaczymy 3. sezon "Wiedźmina"? Postprodukcja poprzednich sezonów zajmowała sześć, siedem miesięcy. To oznacza, że 3. sezon byłby gotowy w kwietniu lub maju 2023 roku i ma szansę trafić na Netfliksa latem 2023 roku.

Wiedźmin jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA