Evan Peters jako seryjny morderca w trailerze serialu Netfliksa "Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera"

"Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" (Fot. Netflix)

Pojawił się zwiastun serialu "Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" z Evanem Petersem w roli seryjnego mordercy. Premiera na Netfliksie już w przyszłym tygodniu.

Jeffrey Dahmer, seryjny zabójca i kanibal, który ma na koncie 17 ofiar, jest bohaterem miniserialu Ryana Murphy'ego "Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera", który już 21 września wyląduje na platformie Netflix. Oprócz bardzo bliskiej daty premiery streamingowy gigant podzielił się zwiastunem produkcji.

Dahmer – zwiastun serialu z Evanem Petersem

Zwiastun pozwala przyjrzeć się głównemu bohaterowi (Evan Peters, "American Horror Story") – widzimy, jak Dahmer wyszukuje ofiary i zwabia je do swojego mieszkania. Tymczasem dziwnym zapachem i krzykami dochodzącymi z mieszkania zaczyna interesować się sąsiadka. Serial ma pokazać, jak Dahmer był w stanie uprawiać swój morderczy proceder praktycznie na widoku przez całą dekadę i w jaki sposób przyczynił się do tego systemowy rasizm oraz instytucjonalne porażki policji.

W niedawnym wywiadzie dla ET Online Evan Peters opowiedział o wyzwaniu, jakim było zagranie Jeffreya Dahmera. Zapowiedział też, że to będzie dość stonowany serial.

– Uwielbiam iść na całość. Myślę, że to świetna zabawa, a część z moich ulubionych aktorów to bardzo wyraziści aktorzy. Ale to była szansa, by pójść w innym kierunku. Chcieliśmy, aby to było bardzo naturalne, realistyczne i nieco stonowane. To była okazja, żeby trochę spasować i być trochę spokojniejszym i bardziej przytłumionym.

Dahmer mordował mężczyzn i chłopców od 1978 roku aż do jego aresztowania w 1991 roku. Uprawiał nekrofilię, kanibalizm i okaleczał ciała. Sam został zabity w więzieniu przez innego więźnia. W roli ojca Dahmera, który był chemikiem i pokazał synowi, jak używać wybielacza i preparować kości zwierząt, zobaczymy Richarda Jenkinsa ("Olive Kitteridge"), a macochę zagra Molly Ringwald ("Riverdale"). W obsadzie są też m.in. Michael Learned ("The Waltons") i Niecy Nash-Betts ("Pazury").

Serial tworzą Ryan Murphy i Ian Brennan wraz z Davidem McMillanem. Carl Franklin ("Mindhunter") wyreżyserował pilota. W ekipie scenarzystów i reżyserów jest również Janet Mock ("Pose").

Dahmer – premiera 21 września na Netfliksie

REKLAMA