Serialowy Ser Criston Cole wspomina pierwszy dzień na planie "Rodu smoka". Czemu to był dla niego koszmar?

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Pierwsze dni na planie zdjęciowym potrafią być stresujące, szczególnie przy produkcji realizowanej z takim rozmachem jak "Ród smoka". Fabien Frankel wspomina to jako koszmar.

Fabien Frankel gra w serialu "Ród smoka" postać Ser Cristona Cole'a, którego rola z odcinka na odcinek staje się coraz ważniejsza. W 4. odcinku bohater nawiązał intymną więź z księżniczką Rhaenyrą (Milly Alcock), a tymczasem aktor wrócił wspomnieniami do pierwszego dnia na planie.

Ród smoka – Fabien Frankel o koszmarnym początku zdjęć

Fabien Frankel pojawił się w The Official Game of Thrones Podcast: House of the Dragon (via IndieWire), gdzie opowiedział o swoim pierwszym dniu na planie "Rodu smoka", kiedy zjadła go trema, i wyjaśnił, czemu nie wspomina tego dobrze.

– Kamera w końcu do mnie dotarła i przysięgam na Boga, że dosłownie zapomniałem, jak grać. Nie mogłem tego zrobić! Nie wiedziałem, co robić. Pamiętam, że pomyślałem: "To byłoby na tyle, całkowicie to spie***yłem".

Frankel wspomina, że Miguel Sapochnik, reżyser i jeden z duetu showrunnerów, przeszedł przez tłum "jakichś 250 statystów", by osobiście porozmawiać z aktorem o jego widocznym spięciu.

– [Migual Sapochnik] zapytał: "Fabien, co jest? Co się dzieje z twoją twarzą?". To było najgorsze doświadczenie w moim życiu.

Ród smoka fabien frankel

"Ród smoka" (Fot. HBO)

A co czeka bohatera w kolejnych odcinkach "Rodu smoka"? Zgodnie z wydarzeniami z książkowego pierwowzoru, Cole ma zostać dowódcą Gwardii Królewskiej. Czy to samo wydarzy się w serialu? Aktor oczywiście nie odpowiedział jednoznacznie na to pytanie.

– To zależy od twórców. Myślę, że cóż... myślę, że większość z nas czytała książkę i byłoby to ekscytujące, gdyby tak się stało. Jeśli nie, jestem pewien, że stworzą jakąś inną wspaniałą miksturę czegoś niesamowitego. Więc wiesz, zobaczymy – powiedział w rozmowie z serwisem ComicBook.

W kolejnym odcinku "Rodu smoka" czeka nas już wymiana głównych aktorek – od 6. odcinka role Alicent i Rhaenyry przejmą odpowiednio Olivia Cooke ("Targowisko próżności") i Emma D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy").

Ród smoka – nowe odcinki w poniedziałki na HBO

REKLAMA