"Ród smoka" – zwiastun 6. odcinka. Większy przeskok czasowy i nowe aktorki w rolach Rhaenyry i Alicent

"Ród smoka" (Fot. HBO)

W połowie 1. sezonu "Rodu smoka" nadszedł czas na wymianę obsady. Zobaczcie zwiastun 6. odcinka, który prezentuje nowe aktorki w rolach Rhaenyry i Alicent.

Nie było tajemnicą, że Milly Alcock i Emily Carey będą musiały ustąpić miejsca starszym koleżankom. Przez 10-letni przeskok czasowy w połowie sezonu aktorki zostają wymienione, aby bardziej pokreślić upływ czasu. W zwiastunie 6. odcinka "Rodu smoka" pt. "The Princess and the Queen" widzimy już Emmę D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy") i Olivię Cooke ("Targowisko próżności") w rolach Rhaenyry i Alicent.

Ród smoka odcinek 6 – nowe aktorki w zwiastunie

Zwiastun 6. odcinka pokazuje nam, że konflikt Rhaenyry i Alicent jeszcze bardziej się zaostrza. Małżeństwo Rhaenyry z Ser Laenorem Velaryonem (John Macmillan) miało przypieczętować jej władanie w Westeros. Jednak obie bohaterki mają już potomstwo i obie coraz mocniej czują, że muszą walczyć o swoje. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że konflikt na Stopniach powróci, a słuch o księciu Daemonie (Matt Smith) – który ostatnim razem je odbił – zaginął.

Z urwanej rozmowy pomiędzy Alicent i Viserysem (Paddy Considine) można też wywnioskować, że królowa będzie podważać, czy dzieci Rhaenyry na pewno pochodzą w prawego łoża. Książę Aegon II jest już nastolatkiem i w jego rolę wciela się syn Davida Tennanta, Ty Tennant ("Wojna światów"). Z kolei król Viserys widocznie podupadł na zdrowiu. Tym samym zbliżamy się coraz bardziej do głównych wydarzeń w serialu Tańca Smoków, czyli bratobójczej walki Targaryenów, która doprowadziła także do zguby samych smoków.

Co ciekawe, wymiana aktorki nastąpiła także w przypadku Laeny Velaryon, którą teraz gra Nanna Blondell ("Czarna Wdowa"). Z kolei Milly Alcock powiedziała ostatnio, że jest zaskoczona reakcjami fanów na konflikt Rhaenyry i Alicent.

Ród smoka – nowe odcinki w poniedziałki na HBO

REKLAMA