Netflix przedstawia "Gang Zielonej Rękawiczki" – zwiastun i data premiery polskiej komedii kryminalnej

"Gang Zielonej Rękawiczki" (Fot. Netflix)

Już w październiku na Netfliksie pojawi się kolejny polski serial. "Gang Zielonej Rękawiczki" to kryminalna komedia – zobaczcie zwiastun i poznajcie dokładną datę premiery.

Ośmioodcinkowy serial "Gang Zielonej Rękawiczki" to polska kryminalna komedia platformy Netflix, w której poznamy trójkę nietypowych złodziejek. Premiera zapowiedziana jest na 19 października, a już teraz możecie obejrzeć zwiastun.

Gang Zielonej Rękawiczki – zwiastun serialu

"Gang Zielonej Rękawiczki" opowie historię nieuchwytnego gangu trzech szlachetnych złodziejek: Zuzy (Magdalena Kuta, "Ranczo"), Kingi (Małgorzata Potocka, "Och, Karol 2") i Alicji (Anna Romantowska, "Matki, żony i kochanki"), które po nieudanym napadzie ukrywają się w cichym domu opieki. Podczas gdy policja depcze im po piętach, tajemniczy gang kontynuuje swoje działania dając drugą młodość starszym mieszkańcom ośrodka, którym zarządza przebiegła i bezwzględna Marzena (Beata Bandurska, "Odwilż").

Członkinie gangu mocno się od siebie różnią – Zuza to pilotka myśliwców, która jest zimna i zdystansowana, Kinga jest kustoszką sztuki i rozgadaną hedonistką, a Alicja to eteryczna outsiderka. Razem stanowią jednak trio nie do pokonania, chociaż na ich tropie znajduje się zgrany duet śledczych – Gujska (Karolina Rzepa, "Najlepszy") i Alfred (Mirosław Zbrojewicz, "Minuta ciszy"), podczas gdy tajemniczy Igor (Andrzej Grabowski, "Świat według Kiepskich") stąpa im po piętach.

W serialu wystąpią także m.in. Tomira Kowalik ("Stawka większa niż życie"), Józef Duriasz ("Popioły"), Olgierd Łukaszewicz ("Seksmisja"), Anna Korzeniecka ("Niewinne"), Elżbieta Karkoszka ("Święta krowa"), Mirosława Maludzińska ("Niewinne"), Elżbieta Gaertner ("Na dobre i na złe"), Wojciech Duryasz ("Przepis na życie") oraz Zdzisław Wardejn ("Kogel-mogel").

Autorkami scenariusza są Anna Novák-Zemplińska i Joanna Hartwig-Skalska. Reżyseruje Tadeusz Śliwa ("Nieznajomi").

Gang Zielonej Rękawiczki – premiera 19 października na Netfliksie

REKLAMA