8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Hell on Wheels" (Fot. AMC)

"Hell on Wheels" (Fot. AMC)

Z powodu huraganu Sandy amerykańskie stacje nie emitują nowych odcinków seriali. "Hell on Wheels" dostało zamówienie na 3. sezon. "Up All Night" stanie się tradycyjnym sitcomem. ABC zamawia pełne sezony dwóch seriali. Co jeszcze warto wiedzieć dziś rano?

1. Stacje nie emitują nowych odcinków seriali z powodu Sandy. Wystarczy śledzić szefów stacji TV na Twitterze, by wiedzieć, co dzieje się w Nowym Jorku. Nic dziwnego, że większość stacji odpuściła sobie emisję nowych odcinków seriali na rzecz powtórek i programów informacyjnych. Z powodu huraganu Sandy wczoraj nie wyemitowały swoich seriali CW ("Plotkara", "90210") i CBS ("Hawaii Five-0", "HIMYM", "2 Broke Girls", "Mike and Molly", "Partners"). Bez zmian wyemitowano "Castle" i "Revolution". Z wtorkowej ramówki w tym tygodniu znikną na pewno "Go On" i "The New Normal" stacji NBC. Na planach seriali kręconych na Wschodnim Wybrzeżu prace zostały wstrzymane.

2. "Hell on Wheels" z 3. sezonem. Stacja AMC zamówiła 3. sezon "Hell on Wheels", który będzie liczył 10 odcinków. Producentami wykonawczymi serialu już nie będą Joe i Tony Gayton, którzy zrezygnowali z codziennej pracy nad "Hell on Wheels". Zastąpi ich John Shiban.

3. "Up All Night" będzie zwykłym sitcomem. W NBC doszli do wniosku, że obecna forma "Up All Night" nie ma sensu. Serial do grudnia (11 odcinków) będzie emitowany bez śmiechu z puszki, a wiosną powróci z pięcioma dodatkowymi odcinkami jako tradycyjny sitcom. Czy ta forma się sprzeda? Cóż, sądząc po tym, jaką oglądalność ma "Whitney" czy miało "Are You There, Chelsea?", na cud bym nie liczyła. Raczej mam wrażenie, że od "Up All Night" mogą odwrócić się ci, którzy lubią obecny styl tego serialu.

4. "Mentalista" z niezłą oglądalnością. Przeniesienie "Mentalisty" na niedzielę nie było dobrym pomysłem. W ostatnią niedzielę serialowi oglądalność jednak wzrosła o 20% - do poziomu 10,1 mln/1,9. "Revenge", "Once Upon a Time" i "The Good Wife" prawie bez zmian. Znów lekko spadło "666 Park Avenue" (4,8 mln/1,6).

5. ABC zamawia pełne sezony seriali. Zamówienie od ABC dostały dwa seriale - 2. sezon "Skandalu" (choć wydawało się, że w tym przypadku sezon był skrócony ze względów kreatywnych. Shonda Rhimes podkreślała, że woli krótsze sezony) oraz nowa komedia "The Neighbors". Oba seriale będą miały 22-odcinkowe sezony. Fani "Nashville" i "Last Resort" niestety tym razem nie mają się z czego cieszyć.

6. Pierwsze oficjalne zdjęcie nowego "Arrested Development". A na nim Jason Bateman, Conan O'Brien i Andy Richter. Zdjęcie pojawiło się na Twitterze O'Briena. " Arrested Development" wróci wiosną przyszłego roku na platformie Netflix.

7. Zamiast "Infamous" będzie "Deception". Stacja NBC zmieniła tytuł nowego dramatu, który rusza w midseason. Historia policjantki, która przyjeżdża do domu, gdzie się wychowała, badać sprawę śmierci swojej dawnej przyjaciółki, nazywać się będzie "Deception".

8. NBC rezygnuje z "The Farm". Nie będzie spin-offu "The Office" - doniósł na Twitterze Rainn Wilson. Deadline potwierdza, że z "The Farm" zrezygnowano. Pilot zostanie jednak wyemitowany w ramach ostatniego sezonu "The Office".

REKLAMA