7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Smash" (Fot. NBC)

"Smash" (Fot. NBC)

Wiadomo już, kiedy wracają "Smash" i "Community". Kolejne seriale wypadają z programu ze względu na huragan Sandy. Rekordowa oglądalność "Homeland", świetnie sobie też radzi "The Walking Dead". Co jeszcze warto wiedzieć dziś rano?

1. NBC ogłosiło ramówkę na midseason. 7 stycznia 2013 roku ruszy nowy dramat NBC "Deception" (wcześniejsza nazwa to "Infamous"), niestety, bez wsparcia "The Voice" (które wróci dopiero 25 marca). Oznacza to także, że "Smash" nie będzie w tym sezonie emitowany w poniedziałki, a we wtorki (od 5 lutego). We czwartki widzowie NBC będą oglądać komedie - "1600 Penn" (od 10 stycznia) i "Community" (od 7 lutego). Fani i twórcy "Community" mają prawo być wściekli, luty to w końcu nie październik. Powodów do radości nie mają też fani "Revolution" - serial wróci po zimowej przerwie dopiero 25 marca.

2. "Community" wróci wcześniej w Kanadzie? NBC znów nieładnie potraktowało "Community". Zaraz po tym, jak pojawiła się ramówka tej stacji, w sieci popularna stała się wiadomość, że już 11 stycznia premierę 4. sezonu serialu pokaże kanadyjska telewizja CityTV. I zapewne taki był pierwotny plan - ale teraz CityTV wycofuje się z niego. Nie wiadomo, kiedy "Community" powróci w Kanadzie i czy wcześniej niż w USA. Tak czy siak poczekamy znów długo.

3. Zmiany w ramówce NBC ze względu na Sandy. Z powodu huraganu zmieni się czwartkowa i piątkowa ramówka NBC. Zamiast nowych seriali emitowane będą powtórki "Revolution" i "The Voice". Z czwartkowego programu wylatują w tym tygodniu "Up All Night", "The Office", "Parks and Recreation" i "30 Rock". Ten ostatni zostanie pokazany we środę - o czym więcej w kolejnym punkcie.

4. "Animal Practice" zakończy się wcześniej. NBC zdecydowało się nie pokazywać ostatniego zaplanowanego odcinka "Animal Practice". W zamian pokazany zostanie we środę czwartkowy odcinek "30 Rock" o tematyce wyborczej (musi iść w tym tygodniu, bo nie ma sensu go pokazywać po wyborach).

5. Rekord "Homeland", świetna oglądalność "The Walking Dead". Najnowszy "Homeland" pobił rekord oglądalności - widziało go 2,07 mln Amerykanów. Znów świetną oglądalność miało "The Walking Dead" - 10,5 mln/5,4.

6. Kto wygrał w poniedziałkowy wieczór? Tylko ABC i NBC w poniedziałkowy wieczór emitowały nowe odcinki seriali - i oczywiście wygrały. Najnowszy odcinek "Castle" widziało 12 mln/2,7 osób, a "Revolution" 8,4 mln/3,1. Nieźle oglądały się również programy "The Voice" i "Dancing with the Stars".

7. Sarah Shahi w "Chicago Fire". Znana z "Fairly Legal" Sarah Shahi pojawi się w "Chicago Fire". Zagra nową miłość jednego z bohaterów (jeśli jesteście ciekawi którego, zajrzyjcie pod link). Zobaczymy ją w sześciu odcinkach. Tymczasem wciąż nie wiadomo, co z nowym sezonem "Fairly Legal".

REKLAMA