Kity tygodnia: "Last Resort", "NCIS: Los Angeles", "Revenge", "The New Normal", "Leverage"

1 2 3 4 5

"Last Resort" (1x08 - "Big Chicken Dinner")

"Last Resort" (Fot. ABC)

"Last Resort" (Fot. ABC)


Michał Kolanko: O co chodzi? 8. odcinek serialu to wykorzystanie dwóch typowych klisz serialowych: "sąd" oraz "zdrada". W obu przypadkach wszystko jest aż do bólu przewidywalne. Nie dowiadujemy się wiele nowego jeśli chodzi o całą intrygę serialową, a całość toczy się wolno i bez sensu. Jeden z najgorszych odcinków serialu.

Marta Wawrzyn: Ja bym powiedziała, że to był zdecydowanie najgorszy odcinek "Last Resort". Nie pasowało mi tu właściwie wszystko: od przewidywalnej historii gwałciciela (którego imienia wciąż nie pamiętam, nazwijmy go więc Tedem z "Pan Am") poprzez kompletnie niepasującą do postaci rewelację o gwałcie na pani porucznik aż po taki drobiazg jak miejscowi wyspiarze demolujący lokalny bar czy swoje własne auta. W "Big Chicken Dinner" nie było nic fajnego.

A ponieważ naprawdę rewelacyjny był do tej pory tylko jeden odcinek tego serialu - pilot - powoli przestaje mi przeszkadzać fakt, że serial skasowano. Niestety, "Last Resort" jest po prostu strasznie nierówny. Widać, że jest pomysł, ale z jego realizacją bywa raz lepiej, raz gorzej. Tak nie powinno być.

1 2 3 4 5
REKLAMA