7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Hell on Wheels" (Fot. AMC)

"Hell on Wheels" (Fot. AMC)

Nominacje do nagród Gildii Aktorów. Data finału "Prywatnej praktyki". Gillian Anderson w "Hannibalu". "Hell on Wheels" oficjalnie z 3. sezonem. Co jeszcze warto wiedzieć dziś rano?

1. Margo Martindale w "The Americans". Margo Martindale, zdobywczyni Emmy za rolę drugoplanową w "Justified", pojawi się w "The Americans", nowym serialu FX o szpiegach z lat 80. Zagra Claudię, agentkę KGB, która będzie przydzielać zadania głównym bohaterom. Zobaczymy ją przynajmniej w ośmiu odcinkach. Serial rusza 30 stycznia.

2. Kogo nie zobaczymy w 3. sezonie "The Killing"? Variety donosi, że w 3. sezonie "The Killing" na pewno nie pojawi się Billy Campbell w roli Darrena Richmonda. Na pewno nie zobaczymy też rodziców Rosie (Brent Sexton i Michelle Forbes). Czyj powrót jest pewny? W zasadzie tylko pary głównych bohaterów - czyli Mireille Enos i Joela Kinnamana.

3. Jest data finału "Prywatnej praktyki". 22 stycznia 2013 roku zakończy się "Prywatna praktyka" - donosi TVLine. W finałowym odcinku zatytułowanym "In Which We Say Goodbye" powróci Audra McDonald. Shonda Rhimes obiecała, że zakończenie będzie szczęśliwe.

4. Gillian Anderson w "Hannibalu". Gillian Anderson pojawi się w "Hannibalu" Bryana Fullera. Zagra terapeutkę głównego bohatera (w tej roli Mads Mikkelsen).

5. "Hell on Wheels" oficjalnie z 3. sezonem. Skończyły się kłopoty "Hell on Wheels". Serial wreszcie ma oficjalne zamówienie od AMC na 3. sezon. Nowym showrunnerem został John Wirth ("Falling Skies").

6. Kolejne spadki "Apartment 23" i "Happy Endings". Wtorkowe komedie stacji ABC z jeszcze słabszą oglądalnością - "Apartment 23" spadł do poziomu 2,5 mln/1,0, a "Happy Endings" - 3,22 mln/1,2. Lekki wzrost zaliczyło "Hart of Dixie" (1,41 mln/0,6). Z kolejnym spadkiem "Vegas" - 10,33 mln/1,5.

7. Nominacje do nagród Gildii Aktorów. W oczekiwaniu na nominacje do Złotych Globów zeknijcie na listę nominowanych do SAG Awards, czyli nagród Gildii Aktorów. Najwięcej ich w tym roku zgarnęły seriale "Modern Family", "Homeland" i "Downton Abbey".