Kto dostanie Złote Globy? Typujcie z nami!

Znów większość nagród zgarnie "Homeland" czy jednak możemy się spodziewać odmiany? A może niespodzianki czekają nas w kategoriach komediowo-musicalowych? Oto moje tegoroczne przypuszczenia i pobożne życzenia.

Zanim zabierzemy się za typowanie, tradycyjnie proszę o otwarcie w drugiej karcie przeglądarki pełnej listy nominowanych, bo inaczej nie będziecie wiedzieć, o czym mówię. W tekście poniżej piszę, które seriale i którzy aktorzy według mnie dostaną w tym roku Złote Globy oraz kto według mnie wygrać powinien. Pomijam kategorie miniserial/film TV, ponieważ nie widziałam wszystkiego. Kibicuję "The Hour" i Benedictowi Cumberbatchowi z "Sherlocka", przypuszczam jednak, że nagrodami zostanie obsypane "Game Change", znów nie do końca zasłużenie.

Jak zwykle, nie mam nadziei, że cokolwiek z tych moich pobożnych życzeń się sprawdzi, i liczę na niespodzianki. Zachęcam też Was do podawania swoich typów w komentarzach.

NAJLEPSZY SERIAL DRAMATYCZNY
Kto wygra? Niestety, "Homeland". Serial zaliczył bardzo nierówny 2. sezon, w którym pełno było fabularnych nielogiczności i ślepych zaułków, ale z jakiegoś powodu nie wszyscy amerykańscy krytycy to zauważyli. Ręce opadają na myśl o tym, ale nie mam nadziei, że szacowne grono nagrodzi w tym roku inny serial.
Kto powinien wygrać?"Mad Men". Serial, który powrócił z genialnym sezonem i w nagrodę nawet nie dostał nominacji. Jest to dla mnie po prostu niepojęte. A spośród produkcji, które nominowano, zdecydowanie wybieram "Breaking Bad", które wyprzedza pozostałych nominowanych o lata świetlne.

NAJLEPSZY SERIAL KOMEDIOWY LUB MUSICAL
Kto wygra? Nominacja "Smash" w tej kategorii jest niewątpliwie zabawnym akcentem, ale "Smash" nie wygra. Wygra "Modern Family". Z tego powodu, z którego wygrywa wszystko od lat - ci państwo przyzwyczaili się do głosowania na "Modern Family".
Kto powinien wygrać? Dwie moje ulubione komedie - "Louie" i "Parks and Recreation" - zostały bez nominacji, mimo bardzo dobrych sezonów. A skoro tak już jest, to nie zmartwiłaby mnie nagroda dla "Girls". Gdyby ją przyznano, byłoby to trochę na wyrost, ale Lena Dunham wprowadziła w zeszłym roku do amerykańskiej telewizji sporo świeżości i wywołała dyskusje, jakie rzadko wywołują dzieła 25-latków. I właśnie dlatego chciałabym ją zobaczyć z nagrodą dla najlepszej komedii roku.

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU DRAMATYCZNYM
Kto wygra? Damian Lewis. Jest na fali i nic tego nie zmieni.
Kto powinien wygrać? Bryan Cranston. Scenariusz scenariuszem, ale gdyby nie Cranston, Walter White nie robiłby na mnie aż takiego wrażenia. Po ośmiu zeszłorocznych odcinkach trwam w zachwycie nad jego występem i myślę, że tak już pozostanie aż do końca "Breaking Bad".

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUSICALU
Kto wygra? Zestaw nominowanych jest ciekawy i moim zdaniem wszystko się może zdarzyć.
Kto powinien wygrać? Zestaw ciekawy, choć szczerze żałuję, że nie ma w nim któregoś z panów z "Community". Ale na to nic nie da się już poradzić. Ucieszy mnie nagroda dla każdego z nominowanych aktorów, bo uważam, że wszyscy na swój sposób byli w zeszłym roku świetni. Ale najbardziej liczę na wyróżnienie dla Louisa C.K., który z roku na rok coraz wspanialej pokazuje, czym potrafi być nowoczesna telewizyjna komedia.

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU DRAMATYCZNYM
Kto wygra? Claire Danes. Nie mam tu absolutnie żadnych wątpliwości.
Kto powinien wygrać? Nie Claire Danes. Jej rozhisteryzowana postać i wiecznie rozbiegane oczy nie kojarzą mi się po 2. sezonie "Homeland" najlepiej. Bardzo bym chciała, żeby nagrodę zgarnęła Glenn Close za ostatni sezon "Damages". Nie cenię zbytnio "Nashville", ale Connie Britton po raz kolejny udowadnia, że potrafi - nie zmartwiłaby mnie więc też nagroda dla niej.

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUSICALU
Kto wygra? Mam wrażenie, że znów zostanie doceniona Julia Louis-Dreyfus.
Kto powinien wygrać? Julia Louis-Dreyfus jest niewątpliwie fantastyczna w "Veepie". Ale Amy Poehler jest nie mniej wspaniała w "Parks & Rec" i od dawna zasługuje na nagrodę. Nie miałabym też nic przeciwko ponownemu docenieniu Tiny Fey, w końcu to już pożegnanie z "30 Rock". A jeśli nagrodzona zostanie Lena Dunham, też się nie obrażę.

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY
Kto wygra? Myślę, że duże szanse ma Mandy Patinkin.
Kto powinien wygrać? I chciałabym, żeby wygrał Mandy Patinkin. Skoro nie ma Aarona Paula. Brak nominacji dla Aarona Paula jest po prostu niepojęty.

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA
Kto wygra? Tu zdarzyć się może prawie wszystko. Mam wrażenie, że w tym roku nagrodzona może zostać Sophia Vergara. Albo Maggie Smith.
Kto powinien wygrać? Szczerze mówiąc, ten zestaw aż tak mnie nie rusza, żebym miała zastanawiać się, kto powinien wygrać. Moich faworytek po prostu nie nominowano. Na pewno nie miałabym nic przeciwko nagrodzie dla Maggie Smith albo Archie Panjabi.

Tyle ode mnie, teraz czas na Was! Jakie są Wasze nadzieje i oczekiwania dotyczące tegorocznych Złotych Globów? Kogo brakuje Wam wśród nominowanych? Komentujcie!

REKLAMA