6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Tina Fey i Amy Poehler (Fot. NBC)

Tina Fey i Amy Poehler (Fot. NBC)

Rekordowa oglądalność Złotych Globów, krytycy też zachwyceni występem Amy Poehler i Tiny Fey. Bardzo dobra oglądalność seriali stacji Showtime. Maggie Smith na pewno powróci w 4. sezonie "Downton Abbey". Co jeszcze warto wiedzieć dziś rano?

1. Rekordowe Złote Globy. Złote Globy w NBC przyciągnęły największą publiczność od 2007 roku. 19,7 mln i rating 6,4 to wielki sukces stacji NBC. Seriale emitowane w tym samym czasie miały słabą oglądalność. Dół zaliczyły zwłaszcza produkcje ABC - "Once Upon a Time" (8,15 mln/2,8), "Revenge" (6,08 mln/2,0) oraz "Happy Endings" (2,22 mln/1,0) i "Apartment 23" (1,75 mln/0,8).

2. Krytycy zachwyceni występem Amy Poehler i Tiny Fey. E! Online przytacza cytaty z różnych tekstów na temat tegorocznych Złotych Globów. Nie tylko my jesteśmy zachwyceni występem Amy i Tiny - niemal wszyscy krytycy domagali się, żeby prowadzące pojawiały się na scenie jeszcze częściej. Z kolei w internecie fałszywy film Amy i Tiny doczekał się swojego plakatu.


3. Seriale Showtime ze świetną oglądalnością. Bardzo dobrą oglądalność miały w niedzielę seriale stacji Showtime - "Shameless" (2 mln, czyli 26% więcej niż przed rokiem), "House of Lies" (1,2 mln, czyli 15% więcej niż przed rokiem) i "Californication" (1,1 mln, czyli 40% więcej niż przed rokiem). Nowy odcinek "Girls" w HBO obejrzało tylko 866 tys. widzów (kilka tys. mniej niż przed rokiem), ale być może to dlatego, że byli zajęci oglądaniem, jak Lena Dunham odbiera Złoty Glob. W ciągu całego wieczoru odcinek obejrzało wraz z powtórkami 1,6 mln osób (wzrost o 42% w porównaniu z zeszłym rokiem). Nowy odcinek "Enlightened" zobaczyło 610 tys. widzów (43% więcej niż przed rokiem). Piątkowa premiera "Banshee" przyciągnęła 483 tys. widzów do stacji Cinemax.

4. "The Walking Dead" z nowym showrunnerem. Scott Gimple ("FlashForward") będzie nowym prowadzącym produkcję "The Walking Dead". Od 4. sezonu zastąpi Glena Mazzarę.

5. Maggie Smith na pewno będzie w 4. sezonie "Downton Abbey". Z "Downton Abbey" odchodzą aktorzy, ale Maggie Smith na pewno zostanie. Michael Ausiello ma tę informację od producenta wykonawczego "Downton Abbey" Garetha Neame'a, którego zapytał o Maggie Smith na imprezie po Złotych Globach.

6. Michelle Monaghan w nowym serialu "True Detective". Znana z "Mission: Impossible" Michelle Monaghan dostała główną rolę kobiecą w nowym serialu HBO, "True Detective". Produkcja opowiadać będzie o dwóch detektywach, których zagrają Matthew McConaughey i Woody Harrelson. Fabuła serialu zapowiada się nieźle: w 1995 główni bohaterowie zaczęli w Luizjanie śledztwo dotyczące morderstwa. W 2012 roku okazuje się, że sprawa bynajmniej się nie zakończyła i koszmar powraca. Poszukiwanie mordercy rozpoczyna się od nowa. Jeżeli serial dostanie kolejny sezon, będą nowi bohaterowie i zupełnie nowa historia.

REKLAMA