6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Happy Endings" (Fot. ABC)

"Happy Endings" (Fot. ABC)

Andy Richter w "Happy Endings", Annabeth Gish w "Parks and Recreation". Ostatnie odcinki "666 Park Avenue" w Australii. A oprócz tego mnóstwo informacji na temat pilotów zamówionych na przyszły sezon.

1. Andy Richter w "Happy Endings". W "Happy Endings" pojawi się ojciec Penny, a zagra go Andy Richter. Zobaczymy go na ekranie wiosną. Na pewno będzie odniesienie do tego, że jak na ojca Penny jest dość młody.

2. Annabeth Gish w "Parks and Recreation". Annabeth Gish zagra w "Parks & Rec" siostrę Bena, Stephanie. Zobaczymy ją w odcinku, w którym Ben i Leslie wybiorą się w jego rodzinne strony, do Partridge w stanie Minnesota.

3. Toni Collette w pilocie "Hostages". Toni Collette ("The United States of Tara") dostała rolę w pilocie "Hostages" Jerry'ego Bruckheimera, zamówionym przez CBS. Collette zagra Ellen, chirurg, która będzie operować prezydenta. Niestety, to sprawi, że znajdzie się w centrum politycznej konspiracji. Jej bliscy staną się zakładnikami i będzie musiała zrobić wszystko co w jej mocy, żeby ich ratować. Podobnie jak "Homeland", "Hostages" opiera się na izraelskim serialu. Tyle że tego projektu Izraelczycy nigdy nie zrealizowali, Amerykanie będą więc pierwszymi, którzy go pokażą.

4. Ostatnie odcinki "666 Park Avenue" w Australii. Już dziś australijska telewizja pokaże pierwszy z niewyemitowanych na razie przez Amerykanów odcinków "666 Park Avenue". Finał serialu Australijczycy zobaczą 11 lutego.

5. Nowi aktorzy w pilocie twórców "Numb3rs". W niezatytułowanym pilocie twórców "Numb3rs", Nicolasa Falacciego i Cheryl Heuton, zamówionym przez USA Network, zagrają Kumail Nanjiani ("Franklin & Bash"), Jordi Vilasuso ("All My Children"), John Pankow ("Episodes") i Aisha Hinds ("True Blood"). Projekt oparty jest na jednym z opowiadań z antologii "When The Women Come Out To Dance" Elmore'a Leonarda. Głównym bohaterem jest Billy, biznesmen z Miami (w tej roli Bryan Greenberg), który chce zrobić karierę w polityce. Aby zwiększyć swoje szanse, postanawia poślubić Kolumbijkę Lourdes (newcomer Stephanie Sigman. Szybko się okazuje, że to dobry wybór, bo nowa żona jest bardzo zaradna - potrafi naprawić każdy problem męża.

6. CBS zamawia kolejne piloty. CBS zamówił cztery kolejne seriale. Dwie komedie zrobi Greg Garcia, twórca "Raising Hope" - jeden projekt będzie nosił tytuł "Super Clyde" i opowiadał o pracowniku knajpy fastfoodowej, który postanawia zostać superbohaterem. Drugi na razie nie ma tytułu, a skupiać się będzie na świeżo rozwiedzionym facecie, który mieszka z rodzicami. "The McCarthys" to kolejny pilot komedii, zamówiony przez CBS - o dużej rodzinie irlandzkich katolików z Bostonu. Twórcami są Brian Gallivan ("Are You There, Chelsea?") i Will Gluck ("Gross Pointe", "The Loop"). I wreszcie jedyny w tym towarzystwie dramat - "The Ordained" o rodzinie w stylu Kennedych. Syn przestaje być księdzem i zostaje prawnikiem, by zapobiec zamachowi na siostrę, która zajmuje się polityką. Twórcami są Lisa Takeuchi Cullen, Frank Marshall ("The Bourne Legacy") i Larry Shuman ("Devious Maids").