8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Downton Abbey" (Fot. ITV)

"Downton Abbey" (Fot. ITV)

"Downton Abbey" zgarnęło ważną nagrodę, wygrywając m.in. z "Homeland". James Brolin zagra ważną rolę w "Castle" (spoiler!). Ruszyła produkcja 2. sezonu "Continuum". Kevin Spacey nieźle prezentuje się na krwawym plakacie "House of Cards". Co jeszcze warto wiedzieć dziś rano?

1. Gildia Aktorów rozdała nagrody. W niedzielny wieczór rozdanie zostały SAG Awards. W kategoriach serialowych sporo niespodzianek. "Homeland" dostał tylko jedną nagrodę - dla najlepszej aktorki w dramacie (Claire Danes). Nagrodę dla najlepszego aktora w dramacie zgarnął Bryan Cranston za "Breaking Bad". Najlepszą obsada serialu dramatycznego - "Downton Abbey", a komediowego - "Modern Family". Najlepsi aktorzy komediowy to Tina Fey i Alec Baldwin ("30 Rock"). W kategoriach filmowych główną nagrodę znów dostało "Argo". Pełna lista tutaj.

2. Sukienki i zakulisowe momenty. Huffington Post prezentuje mnóstwo zdjęć z czerwonego dywanu. Z kolei w E! Online znajdziecie zdjęcia gwiazd, zazwyczaj z limuzyn albo zza kulis, zamieszczone przez nie na Twitterze.

3. I jeszcze nagrody Gildii Producentów. W sobotę rozdano PGA Awards. Tutaj triumfowali producenci "Homeland" i "Modern Family", a najważniejszą nagrodę filmową zgarnęło znów "Argo".

4. James Brolin w "Castle". James Brolin pojawi się w lutym w "Castle". Zagra ojca Ricka.

5. Natalie Martinez i Alex Koch w "Under the Dome". Do obsady nowego serialu CBS na podstawie Stephena Kinga dołączyli Natalie Martinez i Alex Koch. Martinez zagra Lindę, zastępczynię szeryfa, która jest lojalna wobec swojego szefa. Koch wcieli się w studenta college'u, syna lokalnego polityka i sprzedawcy samochodów, zakochanego w kelnerce Angie.

6. Ruszyła produkcja 2. sezonu "Continuum". Stacja ShowCase informuje, że zaczęła się produkcja 2. sezonu "Continuum", w którym Kiera wciąż będzie szukała sposobu na powrót do 2077 roku. Premiera w Kanadzie przewidziana jest na kwiecień. Oto pierwsze zdjęcie z planu.

7. Frank Darabont zmuszony do zmiany tytułu serialu. "L.A. Noir" będzie musiało zmienić nazwę - prawdopodobnie na "Lost Angels". Wszystko dlatego, że pozwem za "L.A. Noir" zagroziła Darabontowi i stacji TNT firma, która stworzyła grę "L.A. Noire".

8. Krwawy plakat "House of Cards". W piątek Netflix wrzuci do sieci cały 1. sezon "House of Cards" Davida Finchera. Serial opowiada o bezwzględnym polityku (Kevin Spacey), który tak prezentuje się na plakacie promocyjnym.