7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Girls" (Fot. HBO)

"Girls" (Fot. HBO)

Lena Dunham z kolejną prestiżową nagrodą. Anna Gunn będzie miała co robić po zakończeniu "Breaking Bad". Ekipa "30 Rock" dziękuje Tinie Fey. Lily Rabe pojawi się w 3. sezonie "American Horror Story". Co jeszcze warto wiedzieć dziś rano?

1. Rozdano DGA Awards. Swoje nagrody rozdała Gildia Reżyserów. Wśród zwycięzców są m.in. Lena Dunham ("Girls") i Ben Affleck (film "Argo"). Pełna lista tutaj.

2. Anna Gunn w serialu stacji Bravo. Anna Gunn ma już co robić po zakończeniu "Breaking Bad". Aktorka dostała główną rolę w pilocie serialu "Rita" stacji Bravo, którego twórczynią jest Krista Vernoff ("Chirurdzy"). "Rita" jest amerykańską wersją duńskiej produkcji o tym samym tytule. Twórczyni zapowiada, że będzie to ostry, pełen humoru, cierpki dramat o nauczycielce z prywatnej szkoły, która jest matką trójki nastoletnich dzieci, a w pracy walczy z biurokracją i nadopiekuńczymi rodzicami.

3. Ekipa "30 Rock" dziękuje Tinie Fey. Wspaniałym finałem skończyło się "30 Rock". Zobaczcie podziękowania dla Tiny Fey, które nagrali aktorzy i twórcy serialu. Koniecznie dotrwajcie do końca filmu - zdziwicie się, kogo koniec "30 Rock" doprowadził do płaczu.

4. "Nikita" znów ze spadkiem. W piątkowy wieczór znów spadła oglądalność "Nikity" - do poziomu 1,37 mln/0,4. Spadek zaliczyło też "Malibu Country" (5,95 mln/1,1) - i podobnie jak "Nikita" znajduje się wśród seriali, które mogą zostać skasowane.

5. Lily Rabe w 3. sezonie "American Horror Story". Ryan Murphy już zbiera ekipę na 3. sezon "American Horror Story". Wśród aktorów, których zobaczymy, na pewno znajdzie się Lily Rabe. Wcześniej potwierdzono, że jesienią w "AHS" pojawią się Jessica Lange, Evan Peters i Sarah Paulson. Murphy zdradził, że 3. sezon będzie utrzymany w zupełnie innym tonie niż poprzednie. Dziać się będzie w naszych czasach, ale będziemy przenosić się również do innych okresów czasowych, a także do różnych miast.

6. Które seriale nie przetrwają wg TVLine? Spoiler TV ma swoje sposoby klasyfikowania seriali, TVLine ma swoje. Sprawdźcie, jak serwis Michaela Ausiello przewiduje przyszłość Waszych ulubionych seriali.

7. Jeszcze jeden plakat "Cultu". Serial startuje 19 lutego.