BBC kasuje "The Hour" i zamawia mnóstwo nowości

"The Hour" (Fot. BBC)

"The Hour" (Fot. BBC)

Stacja BBC przedstawiła swoje plany na najbliższe miesiące. Będzie sporo ciekawych seriali, ale niestety skasowane zostało "The Hour".

Zacznijmy od złej wiadomości: nie będzie 3. sezonu "The Hour". Serial co prawda dostał sporo nominacji do prestiżowych nagród i generalnie podobał się krytykom, ale oglądalność miał słabą. Początkowo planowano, że będą trzy serie, druga zakończyła się cliffhangerem - więc wiadomość o skasowaniu jest naprawdę fatalna.

Jakie seriale zostały zamówione? Po pierwsze, na pewno będzie 3. sezon "Call the Midwife", 3. sezon "Death in Paradise" oraz dwie kolejne części trylogii David Hare'a, która zaczęła się w 2011 częścią zatytułowaną "Page Eight". Po drugie, brytyjskich telewidzów czeka mnóstwo nowości. Oto one w telegraficznym skrócie.

Serial fantasy "Atlantis", który ma zastąpić w ramówce BBC One "Merlina". Akcja produkcji rozgrywać się będzie w mitycznej Atlantydzie. Pierwszy sezon będzie liczył 13 odcinków, które wyemitowane zostaną jesienią.

"Death Comes To Pemberley" - 3-odcinkowa adaptacja książki P.D. James, będącej swoistym hołdem "Dumy i uprzedzenia". Wydarzenia w niej opisane rozgrywają się sześć lat po tych z książki Jane Austen. Elizabeth Bennet i pan Darcy zostają wplątani w sprawę tajemniczego morderstwa. Autorką scenariusza serialu jest Juliette Towhidi ("Calendar Girls").

"Breakdown" - 8-odcinkowy thriller od Jacka Williamsa i Harry'ego Williamsa. Głównym bohaterem jest mężczyzna, którego syn zostaje porwany podczas wakacji we Francji.

"The Interceptor" - 8-odcinkowy serial Tony'ego Sainta, opowiadający historię tajnej jednostki, zajmującej się ściganiem najbardziej niebezpiecznych przestępców w Wielkiej Brytanii.

"Jamaica Inn" - 3-odcinkowa adaptacja książki Daphne du Maurier, mrocznego romansu dziejącego się w 1820 roku i skupiającego się wokół młodej Mary Yellan, która zostaje wplątana w sprawy niebezpiecznego świata przestępczego.

"Remember Me" - 3-odcinkowa tajemnicza historia od Gwyneth Hughes. Głównym bohaterem będzie staruszek, który stał się jedynym świadkiem okrutnej śmierci podczas przeprowadzki do domu opieki.

REKLAMA