8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Zero Hour" (Fot. ABC)

"Zero Hour" (Fot. ABC)

Kiepski start "Zero Hour", ogromny spadek "Community". Nowy plakat promujący "Revolution". Zdjęcia z kolejnego odcinka "The Walking Dead". A oprócz tego mnóstwo informacji na temat zamówionych pilotów różnych stacji.

1. Kiepski start "Zero Hour", ogromny spadek "Community". "Zero Hour" zadebiutowało w czwartek w slocie zwolnionym przez "Last Resort" i uzyskało wynik 6,38 mln/1,4. Czyli najgorszy wynik nowego serialu w ABC od bardzo dawna - co czyni "Zero Hour" pewnym kandydatem do skasowania. Powodów do radości nie mają fani "Community" - amerykańskim widzom wyraźnie nie spodobał się pierwszy z odcinków robionych przez nowych twórców i po drugi już nie sięgnęli. Oglądalność na poziomie 2,76 mln/1,2 to po prostu coś strasznego. Duże spadki zaliczyły też "Parks and Recreation" (3,18 mln/1,5) i "Glee" (5,13 mln/1,7). W czwartkowy wieczór Amerykanie wyraźnie wybrali inne rozrywki niż telewizja (w końcu były walentynki), dlatego spadki zaliczyli wszyscy, oprócz "Elementary". Średnio spadek wynosił jednak kilka procent, a nie ponad 30%, jak w przypadku "Community".

2. AMC zamawia "The Terror". Stacja AMC zamawia pilot serialu "The Terror", oparty na książce Dana Simmonsa. Akcja "The Terror" osadzona jest w 1847 roku, kiedy amerykańska ekspedycja, poszukująca w Arktyce Przejścia Północno-Zachodniego, natrafia na potwornego drapieżnika. I tak zaczyna się prawdziwy gotycki horror oraz opowieść o tym, co ludzie zrobią, by przetrwać. Wśród producentów serialu znajdują się David Kajganich, David Zucker i Ridley Scott.

3. Pierwsi aktorzy w pilocie "Turn". Inny ciekawy projekt AMC to "Turn", serial oparty na książce "Washington Spies: The Story of America’s First Spy Ring" Alexandra Rose'a i produkowany przez Craiga Silversteina ("Nikita") oraz Barry'ego Josephsona. Akcja zaczyna się w lecie 1778 roku i skupia się na rolniku, który tworzy ze znajomymi grupę szpiegów, która znacząco pomoże w walce o wolną Amerykę. Meegan Warner zagra jego żonę, Mary Woodhull. Kobieta nie chce, by jej syn był żołnierzem, nie chce być uwikłana w wojnę z Anglią, chce, żeby jej rodzinę zostawili w spokoju. Daniel Henshall zagra Caleba Brewstera, nieustraszonego byłego wielorybnika, który zostaje porucznikiem amerykańskiej armii. Na razie jeszcze nie wybrano aktora do głównej roli, Abe'a Woodhulla.

4. Kyle Chandler w "The Vatican". Znany z "Friday Night Lights" Kyle Chandler dostał rolę w pilocie "The Vatican", zamówionym przez Showtime. Serial, którego pierwszy odcinek wyreżyseruje Ridley Scott, ma być prowokacyjnym współczesnym thrillerem o duchowości, władzy i polityce, osadzonym w świecie machinacji politycznych w Kościele katolickim. Chandler zagra kardynała Thomasa Duffy'ego, charyzmatycznego arcybiskupa Nowego Jorku, którego postępowe podejście zachwyca jednych i alarmuje innych w Kościele. Do obsady "The Vatican" dołączyli też Matthew Goode ("A Single Man") i Sebastian Koch ("A Good Day to Die Hard") jako papieski sekretarz Bernd Koch i kardynał Marco Malerba, sekretarz stanu w Watykanie.

5. Co dalej w "The Walking Dead"? Kilka zdjęć z kolejnego odcinka (3x10 - "Home") znajdziecie tutaj, a jeszcze więcej tutaj.

6. Ken Tucker opuszcza Entertainment Weekly. Jeden z najbardziej wyrazistych krytyków w USA odchodzi z EW.

7. Lifetime nie chce serialu Rene Zellweger. Lifetime jednak nie zamówi serialu "Cinnamon Girl", współtworzonego przez Rene Zellweger.

8. Nowy plakat i zdjęcia promujące "Revolution". EW opublikował dwa zdjęcia i plakat promujący powrót "Revolution". Serial wraca 25 marca.

REKLAMA